بحرین تجربه ای تلخ/تیم ملی باید خوب بازی کند

پس از شکست یک بر صفر تیم ملی در برابر بحرین دوستی که از این نتیجه سخت ناراحت شده بود برای من نوشت به هر تیمی ببازیم مهم نیست اما نباید در تهران به تیمهای عربی ببازیم !
 در پاسخش  نوشتم  دوست عزیز بردن یا باختن مقابل  تیمهای عربی ؟
 لطفا اینگونه فکر نکنیدو سخن نگویید و چیزی ننویسید  . تیم ملی به دلیل عدم تمرکز و  استفاده نکردن از فرصتها و هدر دادن موقعیتها در برابرتیم متوسط  بحرین باخت تا بعداز این بهتر بیاندیشد و بیشتر کار کندو دیگر  در باد پیروزیهای پرگل نخوابد  .
 تیم ملی باید تلاش کندو در همه بازیهایش جوانمردانه و خوب و چشم نواز  بازی کند و نتیجه بگیرد . تیمهای عربی و غیر عرب اگر نتیجه می گیرند یا نمی گیرند  حاصل کار و مدیریت و سرمایه گذاری آنهاست .
همیشه به خاطر داشته باشیم که فوتبال یک جشن است .  رقابتی ورزشی و جشنی  برای دوستی ملتهااست نه میدانی برای  تجدید دشمنی ها وترویج  تفرقه افکنی ها و تبلیع باورهای جعلی وتحمیل شده  ،  باور کنید ما و بسیاری از کشورهای عربی  در بسیاری از زمینه ها منافع مشترکی داشته و داریم اما امپریالیسم و تندروها و مرتجعان سعی کرده اند که همیشه در تنور تفرقه و عرب ستیزی و شیعه ستیزی و ایران ستیزی بدمند و آن را در همه عرصه ها و شئوونات تعمیم و تسری بدهند .
زیرا خاورمیانه و خلیج فارس پرآشوب ونا امن و پر تفرقه بهترین کارزار و بازار برای غارتگران نفت و فروشندگان اسلحه و انواع شرکتهای چندملیتی است .
 ما باید از طریق فوتبال دوستی ها را بیشتر و برخی کینه های جعلی و ساختگی را که بین کشورهای عربی و ایرانیها بوجود آمده ریشه کن کنیم و بر تعامل و تعادل رفتاری بیفزاییم   . 
به قول شاعر درخت دوستی بنشان که کام دل ببار آرد   نهال دشمنی برکن که رنج بیشمار آرد . بنابراین  اگر در تهران یا در پایتختهای کشورهای عربی  به یک تیم عربی باختیم آسمان به زمین نمی آید . برد و باخت در فوتبال امری عادی و طبیعی است . نه یک شکست در فوتبال، ملتی را تحقیر می کند و نه یک پیروزی ملتی رادر جمیع جهات برتر می نمایاند.
 شکست و پیروزی در ورزش و بویژه در فوتبال رانباید آنقدر بزرگ و پیچیده کرد و آن را به حیثیت و منزلت ملتها ربط داد .
 از پیروزیها باید لذت برد و از شکستها درس گرفت . حال اگر شکستی یا ناکامی رقم خورد  باید رفت و کارشناسی کرد و راه حل علمی و عملی  پیدا کرد و بیشتر تمرین و تمرکزرا انجام داد  .
یادمان باشد چون تیم ملی ایران یکی از قدرتهای درجه اول فوتبال  آسیاست به همین دلیل هرتیمی که مقابل آن قرار می گیرد سعی در ارایه بهترین نمایشهای فوتبالی خود را دارد . این تیمها  سعی و تلاش دارند که درمقابل تیم‌ملی  نتیجه بگیرند زیرا بازی کردن مقابل ایران و نتیجه گرفتن در برابر این تیم   یک ویترین برای نشان دادن توانمندیهای فردی و تیمی و مدیریتی است.
شکست دربرابر بحرین به آمار پیوست درسهای ان را باید نصب العین قرار داد و نکات کلیدی آن رابه درستی  فرا گرفت .
انتهای پیام /  عبدالکاظم دریساوی-روزنامه نگار
آخرین ویرایش در جمعه, 26 مهر 1398 14:30
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا