روز جهانی برای خاطره سازی ها

این روزها ثبت لحظه های تلخ و شیرین، خاطره سازی و ماندگار شدن هر آنچه که دوستش داریم  کار سختی نیست.

چه زود گذشت، زمانی  برای دیدن هر آنچه ثبت کرده بودی  انتظار می کشیدی آن هم  روزها و ساعت ها... ولی حالا به یکی دو ثانیه هم  نمی رسد... دنیای پرسرعت دیجیتال آمد و همه را عکاس کرد.

 این روزها فقط کافی است تلفن همراهت، هم راه ات باشد.می شوی عکاس و از هرچه دلت می خاهد عکس می گیری. این روزها دیگر نیازی به داشتن دوربین های حرفه ای نیست تا فکوس کنی و لنزش را تله و واید کنی. فتوشاپ آمده و سال هاست که مهمان ما شده و به اعتقاد برخی از عکاسان آن هم از جنس حرفه ای ها خوش آمده! امروز روز جهانی عکاسی است.

IMG 20190819 WA0044

 

روزی که هم اکنون دیگر  به یک قشر خاص تعلق ندارد چرا که  همه ادعای عکاسی دارند. شاید هم درست باشد. عکاسی که  کار سختی نیست، فقط دید متفاوت می خواهد، علم و دانش می خواهد، بلدی می خواهد، سلیقه و عشق می خواهد، شناخت رنگ، نور و  زاویه می خواهد و  البته خیلی چیزهای دیگر....

همین  ها را که بلد باشی و اجرا کنی می شوی عکاس و امروز هم روزی برای تو خواهد بود. روزجهانی عکاسی...

به بهانه این روز می گویم، در شهری مانند شیراز که همه مردمانش دید و ذوق هنری دارند و عکاسان بزرگی را هم در دل خود پرورش داده و اگر بگوییم این شهر خاستگاه هنر عکاسی است اغراق نکرده ایم. اما هنوز شیراز از داشتن یک موزه عکاسی محروم است. موزه ای که بتواند این هنر را به درستی معرفی و  دینش را به مردم ادا کند.

اینجا شیراز است به وقت محرومیت هنر... عکاسی هنر است... عشق است... تخصص است...

آخرین ویرایش در سه شنبه, 29 مرداد 1398 09:33
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

1 نظر

  • پروانه چهارشنبه, 30 مرداد 1398 03:58 ارسال شده توسط پروانه

    آقاى عسكرى كاملا با تظرتون موافقم. خداروشكر با پيشرفت علم عكاسى در نبود نمايشگاه ما ميتونيم در شبكه هاى اجتماعى بعضى كارهاى شما رو ببينيم. ممنون

    گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا