فرصت های برباد رفته

هر از چند گاهی نجواها وبلواهایی از بگو مگوها و دعواهای بی ارزش و بی فایده، از جلسات شورای اسلامی شهر شيراز شنیده می شود.

حال آنکه قراربراین بود که این جمع، مظهر ونماد عقل وخرد وتصمیم سازی جمعی با رویکردی عملگرایانه  وپایگاهی برای درک عمیق تر مشکلات اصلی شهر،مردم وجامعه و به دنبال آن پیجویی وپیگیری  تحقق آرزوهای دست یافتنی ساکنین خوش ذوق جهانشهر ایران زمین، شیراز باشد.

گفت وگویی با محتوای نامناسب آنهم در عصبانیتی گذرا  بین دو عضو شورا در می گیرد، موضوعی که همه ماوسایرین آن را در زندگی شخصی واجتماعیمان تجربه کرده ایم، دیگران به جای آنکه آب برآتش مشاجره بریزند،فعالانه برکشدار کردن موضوع می کوشند،گویی وظیفه ذاتی اعضای شورای یک شهر دمیدن در بوق نزاع واختلاف است.

اگر نخواهیم قدم در مسیرمعدود افرادی بگذاریم که نانشان درتنور این جنس دعواهاگرم می شود،بایداز شورای شهرشیراز عمیقا بخواهیم که فرصت و دیگرسرمایه هایی را که مردم با انتخابشان  نزد آنها به امانت گذاشته اند را بر توسعه متوازن شهر متمرکز نمایندو بیشترین خروجی های شورا را اخبار خوشایند ساخت واتمام زیرساخت هایی متناسب با شان ولیاقت ونیاز روزافزون  شهر وشهروندان به خود اختصاص دهد.

طبیعتا انبوه  راه های نرفته ،اقدامات اولویت دار کلانشهری مثل شیراز، نباید وقتی برای حواشی این چنینی برای دوستان شورا بگذارد.

همه می دانیم که تضارب آرا یکی از شروط دست یابی به نتایج اطمینان بخش وپیشرفت است که همزمان  وهمراه با آن می بایست نقطه نظرات مخالفین صبورانه تحمل گردد، *همه فریادها نشان از شجاعت ندارد وهمیشه شجاعت آمیخته با ادب وانصاف کارسازتر است.

مردم هیچ علاقه ای به شنیدن اخبارکم ارزش مشاجرات ودعواهای کمیسیونها وجلسات شورا را ندارند، لجبازیهای اعضای یک فراکسیون دربیرون راندن نفرات فراکسیون مقابل از گردونه امور هم گرهی از مشکلات باز نمی نماید*،اینجا وهرجای دیگری، *آثار تصمیمات وعملکرد هوشمندانه گروهی شماست که ملاک قضاوت حال وآینده قرار می گیرد.

به همان نشان که محمدنمازیها، صورتگرها،خلیلی ها،احمدنادر کاظمی هافراموش نشدند ونمی شوند، مردم خدمت صادقانه، ونه شعارزدگی را، هرگز فراموش نمی کنند.

مناسب است تا شورای اسلامی وشهرداری، وظایف ذاتی ، مسیرهای اصلی  ودستآوردهای خودرا تحت الشعاع  حواشی احساسی و رفتارهای  هیجانی قرار ندهد و خود را ملزم بدانند تا گزارش ماهیانه مجموعه اقداماتشان را به اطلاع عموم ساکنین شریف شیرازبرسانند.

انتهای پیام /  حسین خبیری
آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 15:36
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا