پژمان ضيائيان و هنر مُصور شيراز

هر جاى ايران و پايانه هاى بين المللى كشورهاى جهان بروى، تصاوير شگرف اماكن شيراز جنت طراز آفريده هنر استاد پژمان ضيائيان قابل توجه است.
ديباچه بارانى نمايشگاه بزرگ كتاب شيراز با آئين تجليل از اين عكاس هنرمند شيرازى همراه بود. پژمان ضیائیان درسال ١٣٤٥ در شیراز به دنیا آمده است و پس از فراگیری عکاسی، تحصیلات آکادمیک خود را در کانادا پشت سر گذاشت و اکنون باعنوان عکاسی حرفه‌ای در سطح بین المللی شناخته می‌شود.
هنر عكاسى هنرى ماندگار در عرصه اذهان عمومى جامعه محسوب مى شود كه عكاس با شكار به هنگام تصاوير ماندنى زمان و مكان را در تاريخ ثبت مى كند.
اما هنر شايسته و ثبت ماناى اماكن تاريخى و طبيعى شيراز از سوى پژمان ضيائيان همچون لطافت گل هاى باغ هاى شيراز و صلابت غزل سعدى و حافظ بر حافظه صفحه تاريخ مى ماند.
عكس هاى پژمان ضيائيان بر ديوار پايانه ها و اماكن عمومى كشور و ديگر كشورها دعوت نامه اى هنرى و فراخوانى مستند از ظرفيت هاى تاريخى كهن ديار فارس محسوب مى شود كه مشتاقان به فرهنگ ايران زمين را با نقش هنرى به سوى ديار خويش دعوت مى نمايد.
"شيراز رؤياى سرزمين پارس" به شايستگى نام  يكى از آثار فاخر اين هنرمند شيرازى ست كه در آن تكامل هنر ايرانى و مكتب شيراز  را در معمارى، ادبيات، تاريخ به تصوير كشيده است.
هنر مصور شيراز با وجود ضيائيان و ديگر عكاسان توانمند و سخت كوش هم ديار ما، هميشه در اوج خود خواهد باليد و ماندگار خواهد ماند! چرا كه به تعبير شاعر:
ما نمانيم و عكسِ ما مانَد
كار دنيا درست بر عكس است
596 کلیک ها  دوشنبه, 05 آذر 1397 00:36
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا