کشتی کج و بازی در میدان جنگ افروزان!

اخیرا کلیپی درباره اجرای مضحک نمایش کشتی کج که در عربستان برگزار شده در فضای مجازی منتشر شده است. در این کلیپ که دو برادر ایرانی با نام داوری در نمایش کشتی کج عربستان با پرچم ایران شرکت کرده اند.

 بابت این نمایش مسخره و جهت دار و تحقیرآمیز مبلغ ده میلیون دلار از عربستان دریافت کرده اند. در این نمایش دوبرادر ایرانی با پرچم ایران وارد رینگ رقابت میشوند و توسط سه به اصطلاح قهرمان کشتی کج عربستانی بدون هیچ مقاومت و تلاشی از رینگ به بیرون پرت می شوند متعاقب آن صدای تشویق و شادی پیروزی تماشاگران عر بستانی در سالن طنین انداز می شود و... لازم به ذکر است اساسا در مسابقات کشتی کج که مسابقه ای نمایشی است بر اساس یک سناریو از پیش نوشته شده شرکت کنندگان بایکدیگر رقابت می کنند یعنی حتی جزئی ترین حرکات از قبل تعریف شده است و برنده و بازنده را از قبل تعیین می کنند. برگزاری ناشیانه این نمایش مضحک که با هدف تحریک احساسات برتری طلبی کودکانه انجام شده نه به سود مردم عربستان و نه درجهت ایجاد شور و شوق واقعی در بین جوانان این کشور است.

برگزار کنندگان این رقابت کمدی ورزشی نه از نمایش درک درستی دارند و نه از ورزش و اهداف آن. امیدوارم که این رفتارهای تحریک آمیز و غیرورزشی که دارای اهداف و پیامهای مشخصی است توسط عقلای ورزش عربستان مورد بازبینی و بازنگری قرار گیرد و از تکرار آن جلوگیری کنند. نه مردم ایران با این نوع نمایش ها تحقیر می شوند ونه عربستان با این پیروزیهای ساختگی و نمایشی بر قله قهرمانی و پهلوانی می ایستد.

عایدی این نمایش ها ی سیرکی فقط بازی با احساسات و گسترش کینه و دشمنی دربین ملتهاست. مردم ایران و عربستان دارای مصالح سیاسی و منافع اقتصادی و علائق مشترک فرهنگی هستند که باید آگاهانه بر روی اشتراکات و مصالح و منافع مشترک تاکید شود تا سایه شوم جنگ افروزی و جنگ افروزان از روی سر دوملت مسلمان محو شود.

 در این صورت است که خاورمیانه با درایت هردو کشور می تواند صلح و دوستی ملتها را بیش از پیش شاهد باشد و نفس های عمیق زندگی را بکشد ودر سایه ان حاصل رشد و ترقی را بچشد.

330 کلیک ها  دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 01:33
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا