انتخاب یک تفکر،انتخاب یک راه و انتخاب یک مسیر روشن پر از امید

انتخاب یک تفکر،انتخاب یک راه  و انتخاب یک مسیر روشن پر از امید
کرامت الله بلوچی
در حالی که قطار دولت دوازدهم در ایستگاه۱۲مرداد به جلسه تنفیذ رسید و تاییدیه خود را دریافت کرد! وبااینکه تنهاساعاتی تامجلس تحلیف ومعرفی وزرای پیشنهادی باقی نمانده است اما همچنان وبطور جد مهمترین !  موضوع روز و سیاست داخلی کشور را انتخاب کابینه دوازدهم بخود اختصاص داده است!


بخصوص برای کنشگرانی که در فاصله ی ۲۹ اردیبهشت ماه تاکنون حداکثر تلاشها و انواع لابی ها و اعمال نفوذ خودراجهت تأثیر گذاری بر مهمترین بخش قوه مجریه (هیئت دولت) وانتخاب کابینه مورد سلیقه خود اغازنموده و دراینمدت نیز از هیچ اقدامی فروگذار ننموده اند..! همان ها که از ماهها بیش مترصد اتمام کارکابینه یازدهم وبه پایان رسیدن آن بودند.

چه صاحبان آراء بنفش..! (حامیان جدی تدبیر و امید !)

 و چه آندسته که در آخرین ساعات انتخابات آرای ژله ای و مردد شان به نفع دولت تدبیروامید رقم خورد....!!

همه و همه اینک بدنبال تشکیل کابینه مدنظرخودمی باشنند!!

ازتوجه دادن رئیس‌ جمهور به جمعیت ۵۰ درصدی بانوان و لزوم به کارگیری زنان شایسته

(بدون نگاه جنسیتی به آنان )

در بالاترین مناصب اجرایی و مدیریتی کشور تاضرورت جوانگرایی در کابینه جدید...و استفاده از مدیرانی با تفکراعتدال و اصلاح‌طلبی و و و

هرچندبسیاری از تحلیل گران وآگاهان اجتماعی این حساسیت یادلسوزی رانوعی ازسهم خواهی ! نام نهاده اند.

(اماهرچه است بنحوی انتظار از حاصل کاشته ای را در اذهان عمومی تداعی می نماید که قرار نیست کسی از مطالبات خود در آن کوتاه بیاید...!!)

اگرچه اصل این اتفاقات را می‌توان درمشارکت حد اکثری مردم جستجو نمود که اصلی‌ترین مولفه امنیت ملی کشوررارقم زدند تاامروز جمعی ! با خیال راحت و فارغ البال بدنبال نصب افراد مورد نظرخوددرکابینه باشند.

اما پرواضح است که اقبال عمومی مردم به گفتمان تدبیر و امید و عقلانیت که موجب خیزش اجتماعی ملت ایران و تثبیت آراء ۲۴ میلیونی آنان گردید انتخاب یک شخص نبود!

بلکه انتخاب یک تفکر !.. انتخاب یک راه  و انتخاب یک مسیر روشن پر از امید...

انتخاب یک اندیشه ی سرشار برای فردایی بهتر.

و داشتن ایرانی آباد پیشرفته و مسالمت جو و نمادی از اسلام نبوی (ص) برای معرفی به اقصی نقاط جهان بود..

که البته اداره اجرایی آن نیز به دانشمندی!همچون دکتر روحانی(شیخ باتدبیر) نیازمند است.که خودبیش از هر کسی بر پای بندی بر عهدش با مردم برای تحقق توسعه و تحول و اصلاح و تغییر بمنظور استمرار امید و تدبیر در میان جامعه تاکید نموده اند.

عهدی که بدون شک با  تفکر ۲۴ میلیون ایرانی بنحوی گره خورده و اینک انتظار عمومی بر اینست که به آنها عمل شود...

که مهمترین آنها را می توان تحقق وعده های انتخاباتی شخص آقای روحانی بعنوان مطالبه واقعی ملت دانست.!

مطالباتی که در روزهای گذشته دکتر روحانی بیش از هر کسی

(مستقیم و غیرمستقیم) و البته با گفتمانی کاملاً منطقی و بخردانه بر اجرای آنها تاکید نمودند..

واین بمعنای آنست که منتخب مردم برعهدو پیمان خویش استوار مانده است..!

اما علیرغم همه این موارد متاسفانه شاهدیم در روز های گذشته افراد و گروه ‌هایی غیرمسئول.! بنحوی از انحابافضا سازی های بیمورد و شانتاژ های خبری شدید سعی در القاء نظرات خود به جامعه و همچنین تحمیل آنها بررئیس جمهور محترم نموده  تا جایی که حتی در قالب لیست هایی جعلی نسبت به معرفی افراد مورد نظر خود در فضای اجتماعی نیز اقدام نموده اند موضوعی که هیچ کمکی در جهت رفع مشکلات کشور ننموده و چه بسا به سنگی بزرگ در پیش پای دولت و ملت نیز مبدل شود. البته پر بیراه نیست که صاحبان تفکر ۲۴ میلیونی نسبت به دیگران در مدیریت ارشداجرایی کشورسزاواری  و حق بیشتری داشته ودارند

... همانانی که تا آخرین ساعات و لحظات برای پیروزی تفکر اعتدال و تدبیر تلاش و مداومت نمودند.

همانانی که  ثابت نمودند بعنوان شهروندان این کشور دارای نظراتی اند واینک منتظرندبه نظرات شان وقعی نهاده شود....

درغیراینصورت انگیزه‌ای برای ادامه همکاری ها و هم راهی های این عقبه ی حمایتی کم نظیر!با دولت منتخب باقی نخواهد ماند !

موضوعی که امروزه مورد قبول عموم ملتهای پیشرفته وکشور‌های در مسیر توسعه ی جهان  قرار گرفته است..!

هرچند به شرکت سهامی شدن دولت نیز هیچ اعتقادی نداریم !ومعتقدیم کابینه جای آزمون و خطا های تکراری ! نیست.. یعنی در واقع ملت بیش از این توان تحمیل هزینه های اضافی بر خود را ندارند! وبدین علت وبرای حصول موفقیت بایدبه یکی ازاساسی‌ترین معیار های موفقیت امروزی (متضمن صحت حرکت دولت ها)یعنی هماهنگی فیمابین اعضای آن و همکاری های بین بخشی ! همه وزارت خانه ها بایکدیگر در جهت رفع مشکلات کشور توجه و دقت نمود.

 که این مهم !  حامیان تفکر !!! همه جناح‌ها باید در دولت حضور یافته و سهیم باشندرانگران خواهد نمود.

علی ایحال مهمترین نکته ای که ذکرآن خالی ازلطف نبوده وامیدی برای استقلال جناب دکتر روحانی درانتخاب کابینه ارزیابی میگردد.

توضیح سایت مقام معظم رهبری در روزهای گذشته مبنی بر عدم ورود ایشان به موضوع انتخاب وزیران (باستثناء وزرای خارجه دفاع و اطلاعات)که بعنوان عرف در دولت ‌های پیشین نیز مسبوق به سابقه بوده است می باشد..! که حجت را بر دیگران ! تمام خواهد ساخت..

بنابر این بنظر می‌رسد عموم جامعه(بویژه فعالان و کنشگران اجتماعی)نیز لازم است این فرصت را برای تصمیم گیری عقلانی و توأم با تدبیر و لزوم استفاده از خرد جمعی در مواقع ضرورت ! برای شخص ریاست جمهور فراهم نمایند تاایشان نیزدر شرایطی مناسب و بستری مساعد و با خاطری آسوده ! بهترینهای کشور را برای هدایت وزارتخانه های تحت امر بمنظورحسن اجرای امور  کشور انتخاب نمایند تادر ادامه بتوانند به مهمترین مطالبات مردم ::یعنی تداوم مواضع صلح‌ طلبانه در سیاستخارجی با دنیا و رویکرد تعامل توسعه گرا با جهان...!

بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم...!

و احیای اخلاق...!!!

(که ازوعده های اتتخاباتی خودشان نیزمی باشد)

جامه ی عمل بپوشانند.
345 کلیک ها  شنبه, 14 مرداد 1396 08:39
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا