پنج شنبه, 28 تیر 1397 00:29

خلأ نبود آیت ا...هاشمی قابل جبران نیست

خلأ نبود آیت ا...هاشمی قابل جبران نیست
سید ابراهیم امینی
مرحوم آیت‌ا... هاشمی شخصیتی فراجناحی بودکه خود را در هیچ جناح سیاسی وارد نمی‌کرد و همیشه سعی در تعادل میان جناح‌های سیاسی داشت.


 این مهم در عملکرد وی در مناصب مختلف کاملا مشهود بود که بارزترین نمود آن عملکرد ایشان در مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.  آیت‌ا... هاشمی شخصیتی بود که وجود وی تعادل و بالانسی در میان جریانات و جناح‌های سیاسی ايجاد مي كرد.

 با در گذشت وی خلأ عظیمی در بین نیروها ایجاد شده که پر شدنی نیست وکمتر شخصیتی است که بتواند جای خالی وی را پر کند.تشییع باشکوه پیکر وی و حضور گسترده مردم در آن مؤید این مطلب است که مردم آیت‌ا...هاشمی را شخصیتی تأثیرگذار و دلسوز برای نظام و کشور می‌دانستند که با افراط و تفریط مخالف بود و راه پیشرفت و توسعه کشور را در ادامه مسیر اعتدال و میانه‌روی می‌دید.

در چند سال اخیر مشاهده شد که با وجود هجمه‌های گسترده به وی، او دست از مسیر خود که اعتدال و میانه‌روی و حرکت در مسیر عقلانیت بود، نکشید.

 عقل و منطق حكم مي‌كند كه باید راه او را ادامه داد و اعتدال و میانه‌روی را که همیشه بر آن تأکید می‌کرد سرلوحه کار قرارداد.

 با درگذشت  آیت‌ا... هاشمی نظام چهره‌ای با ارزش و بسیار کارآمد را از دست داده وشایسته است بستر را برای افرادی که بتوانند راه او را ادامه دهند فراهم کنیم. آیت‌ا...هاشمی اعتدال و میانه‌روی را در دستور کار خود قراردادند و خود را از بازی‌های جناحی دور نگه داشتند و همه جا بر نظرات میانه‌رو و اعتدالی خود تاکید داشتند. درست است که خلأ آیت‌ا... هاشمی محسوس است و اثر خود را برجای می‌گذارد، اما رحلت چنین چهره‌ها و شخصیت‌هایی نیز در شناخت بیشتر راه تأثیر گذار است و موجب مي‌شود افراد و مسئولان از درگذشت آن‌ها به خود آيند و تجربه کسب کنندتا به دور از افراط و تفریط سعی کنند رضایت مردم را جلب کرده و به منافع ملی بیشتر بیندیشند.

سید ابراهیم امینی- نماینده اسبق مجلس
391 کلیک ها  دوشنبه, 27 دی 1395 01:19
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا