• رئیس کل دادگستری فارس :

ارتقای امنیت استان /کاهش چشمگیر جرائم

ارتقای امنیت استان /کاهش چشمگیر جرائم
   
ارتقای امنیت استان /کاهش چشمگیر جرائم |||| ||||

راستین آنلاین : رئیس کل دادگستری فارس از کاهش قابل توجه اطاله دادرسی در پرونده‌های کیفری و حقوقی خبر داد و گفت:در اکثر جرائم خشن با کاهش محسوس جرائم روبه رو هستیم.

  حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی در جلسه رؤسای واحدهای قضایی و مدیران سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در فارس که با حضور رئیس قوه قضاییه برگزار شد و گفت :میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌های کیفری را کمتر از یکماه اعلام و این نتیجه تلاش مجموعه قضایی فارس تحت حمایت ریاست قوه قضائیه است.
 
 او با بیان اینکه در راستای کاهش اطاله دادرسی، تعداد پرونده‌های قدیمی در مجموعه دادگستری فارس به ۸۰ پرونده رسیده است، افزود : پرونده‌های کثیرالشاکی در استان وجود دارد که در برخی از پرونده‌ها چهار هزار و 500 شاکی دارد و طبیعی است برخی رسیدگی به این پرونده‌ها به درازا بکشد.
 
حجت الاسلام موسوی ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر زمان رسیدگی به پرونده‌ها در محاکم حقوقی٢٥ و در کیفری به ١٦ روز رسیده است،تصریح کرد : در دادگاه کیفری دو، ٣٨٠ پرونده و حقوقی چهار هزار و٣٠٠ پرونده وجود دارد.
 
تشکیل 13 پرونده فساد اقتصادی در سال 98
 
او با بیان اینکه در سال 98 13 پرونده فساد اقتصادی تشکلی شد گفت : با رسیدگی این پرونده‌ها، شش میلیارد تومان به بیت‌المال بازگردانده شد.
 
رئیس کل دادگستری فارس به توجه ویژه دادگستری استان به موضوع تحقق شعار امسال جهش تولید اشاره و عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکتون ١١ واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در استان راه‌اندازی شده که نمونه بارز ان کارخانه روغن نباتی است.
 
موسوی بازدید از واحدهای تولیدی و تعیین تکلیف واحدهای نیمه تعطیل از دیگر اقدامات است که در این راستا ٢٧٠ واحد شناسایی شده تا مشکلات آنها رفع شود.
 
او همچنین از پیش بینی طرح‌های متعددی برای شتاب جهش تولید خبرداد و بیان کرد: این طرح‌ها پس از تصویب در مرکز عملیاتی خواهد شد.
 
ارتقای امنیت در استان فارس /کاهش 60 درصدی آدم ربایی
 
موسوی از ارتقای امنیت استان فارس هم خبر داد و گفت: در اکثر جرائم خشن با کاهش محسوس جرائم روبه رو هستیم، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته به گونه‌ای که سرقت 58درصدی و ادم ربایی 60 درصد کاهش یافته است.
 
گفتنی است، رئیس کل دادگستری استان فارس درخواست کرد که با حمایت رئیس قوه قضائیه، زمینه ایجاد صنعت نساجی با توجه به ظرفیت‌های فارس در این استان فراهم شود.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
105 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 22 خرداد 1399 13:29
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا