حمله حامیان مقتدی صدر به منطقه سبز بغداد

حمله حامیان مقتدی صدر به منطقه سبز بغداد
اشغال پارلمان عراق
  • حامیان مقتدی صدر هم اکنون در ساختمان پارلمان عراق حضور دارند و به شعار دادن و پایکوبی مشغول هستند. آنها گفته اند که قصد دارند در محل ساختمان پارلمان عراق، تحصن کنند.
پارلمان عراق اشغال شد

شمار زیادی از حامیان مقتدی صدر با حمله به منطقه سبز امنیتی بغداد، ساختمان پارلمان عراق را اشغال کردند.

به گزارش  راستین آنلاین  به نقل از خبرگزاری ها، از هفته ها قبل تاکنون شمار زیادی از معترضان حامی مقتدی صدر روحانی شیعه عراقی، در مقابل منطقه سبز بغداد تجمع و تحصن اعتراض آمیز برگزار کرده بودند.

معترضین از خواسته های مقتدی صدر برای استعفای کابینه فعلی و تشکیل کابینه جدید متشکل از نیروهای تکنوکرات و به دور از تقسیم بندی حزبی حمایت می کنند.

حامیان مقتدی صدر هم اکنون در ساختمان پارلمان عراق حضور دارند و به شعار دادن و پایکوبی مشغول هستند. آنها گفته اند که قصد دارند در محل ساختمان پارلمان عراق، تحصن کنند.

منطقه سبز بغداد، امنیتی ترین منطقه پایتخت عراق است که به وسیله نیروهای امنیتی حفاظت می شود. این منطقه محل استقرار ساختمان های مهم حکومتی از جمله کاخ های ریاست جمهوری و نخست وزیری، ساختمان پارلمان های عراق، برخی وزارتخانه های مهم و سفارتخانه های مهم است.

الجزیره هم خبر داد که حامیان مقتدی صدر پس از ورود به ساختمان پارلمان تعدادی از نمایندگان را کتک زدند و برخی از تجهیزات ساختمان را تخریب کردند.

مقتدی صدر روحانی عراقی و رهبر جریان سیاسی "صدری ها" در پیامی از نجف از معترضان خواست به تحصن خود ادامه بدهند.

جریان سیاسی صدری ها در پارلمان نیز تعدادی عضو دارد.

412 کلیک ها  شنبه, 11 ارديبهشت 1395 14:17
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا