آتن در محاصره آتش؛ دست کم ۵۰ کشته و ۱۷۲ زخمی در آتش‌سوزی بزرگ یونان

آتن در محاصره آتش؛ دست کم ۵۰ کشته و ۱۷۲ زخمی در آتش‌سوزی بزرگ یونان
آتن در محاصره آتش

راستین آنلاین:در پی بروز آتش‌سوزی مهیب در حومه آتن، پایتخت یونان بیش از ۵۰ نفر کشته و دست کم ۱۷۲ نفر زخمی شدند. حد اقل ۱۶ تن از زخمی‌های این حادثه کودک هستند. افراد نجات یافته از آتش به بیمارستان منتقل شده‌اند، اما حال ۱۱ نفر از آنان وخیم اعلام شده است.

دیمیتریس تزاناکوپولس، سخنگوی دولت یونان شامگاه دوشنبه یکم مرداد با تأئید این آمار اعلام کرد این آتش‌سوزی‌ها در حومه آتن روی داده و به صورت کمربندی گسترش یافته است. بیشتر قربانیان این آتش‌سوزی افرادی بودند که در اقامتگاه تفریحی ماتی واقع در ۴۰ کیلومتری شمال شرقی آتن در کنار ساحل دریا حضور داشتند. آنها هنگام بروز حادثه یا درون هتل یا در خودرو به دام افتادند.

تا صبح سه‌شنبه گمان می‌رفت تنها ۲۰ نفر در این آتش‌سوزی جان باخته‌اند، اما با کشف چندین جسد دیگر از جمله ۲۶ جسد در حیاط یک مجتمع، آمار قربانیان افزایش یافت. این مجتمع درست در کنار دریا قرار دارد اما ظاهرا سرعت پیشروی آتش به حدی بوده که ساکنان نتوانسته‌اند خود را به آب برسانند و امروز جسد سوخته ۲۶ تن از آنها پیدا شده است.

۴ جسد هم روی دریا پیدا شده است. این افراد هم ظاهرا در حال فرار از شعله‌های آتش جان خود را از دست داده‌اند.

سخنگوی دولت یونان با اعلام این که نیروهای امداد با کمک بالگرد و قایق در حال جستجوی افراد به دام افتاده در آتش در سواحل دریا هستند، همچنین از احتمال افزایش شمار قربانیان خبر داد.

شاهدان عینی گفته‌اند سراسر شب دوشنبه تا بامداد سه‌شنبه دود غلیظی آسمان منطقه آسیب دیده را فرا گرفته، برق بعضی مناطق قطع شده و ترافیک سنگینی در جاده‌های منطقه وجود داشت.

918 کلیک ها  دوشنبه, 01 مرداد 1397 19:56
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا