ادعای رویترز درخصوص تهدید بالگرد آمریکایی از سوی قایق ایرانی در تنگه هرمز

ادعای رویترز درخصوص تهدید بالگرد آمریکایی از سوی قایق ایرانی در تنگه هرمز
تصویر آرشیوی از بالگرد آمریکایی درخلیج فارس
  • خبرگزاری رویترز به نقل از دوتن از مقامات دفاعی بی نام و نشان آمریکایی گزارش داد که روز شنبه یک قایق متعلق به «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران» سلاح خود را به سمت یک بالگرد ارتش آمریکا در تنگه هرمز نشانه رفته است.

راستین آنلاین: رویترز گزارش داد این دو مقام دفاعی آمریکایی که حاضر نشدند نامشان را فاش کنند روز دوشنبه در گفتگو با این خبرگزاری گفته اند که روز شنبه یک قایق  متعلق به «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران» یک بالگرد ارتش آمریکا را در تنگه هرمز در تیررس جنگ افزار خود قرار داده است.

رویترز خاطرنشان کرد که رویارویی روز شنبه در تنگه هرمز جدیدترین مورد از اقدامات مشابه کشتی های ایرانی در سال میلادی جاری است؛ اما نخستین مورد گزارش شده از زمان پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه میلادی جاری به شمار می رود.

ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود طی اظهاراتی مدعی شده بود که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، هر کشتی ایرانی که ناو آمریکا را در خلیج فارس تهدید کند،‌ «از آبها به بیرون رانده خواهد شد».

مقامات ایران تاکنون نسبت به این ادعای مقامات آمریکایی واکنشی نشان نداده اند.

مقامات آمریکایی گفتند که این رویارویی زمانی اتفاق افتاده که یک بالگرد «ام اچ- ۶۰» نیروی دریایی آمریکا در فاصله نیم مایلی (۸۰۰ متری) دو کشتی ایرانی در آبهای بین المللی پرواز کرد. این مقامات مدعی شدند که یکی از این دو قایق ایرانی جنگ افزار خود را به سمت این بالگرد نشانه گرفت.

آنها مدعی شدند که «این اقدام قایق ایرانی طبق استانداردهای ما تحریک آمیز است و می تواند به منزله تشدید [خصومتها] تلقی شود».

255 کلیک ها  سه شنبه, 09 آذر 1395 10:22
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا