واکنش مفتي وهابي سعودي به پيام تاريخي رهبر معظم انقلاب؛ آل شيخ ايرانيان را تکفير کرد

واکنش مفتي وهابي سعودي به پيام تاريخي رهبر معظم انقلاب؛ آل شيخ ايرانيان را تکفير کرد
مفتي وهابي سعودي
  • عبدالعزيز آل الشيخ، مفتي عربستان سعودي، با توهين گسترده به ايرانيان تمام آنان را تکفير کرد.

به گزارش راستین آنلاین به نقل از شبکه العالم، مفتي عربستان در واکنش به پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي، حضرت آيت الله خامنه اي، به کنگره جهاني حج، دولت و ملت ايران را "دشمنان اسلام، عقايد اسلامي و نوادگان آتش پرستان" ناميد.

مفتي وهابي عربستان افزود: «بايد بدانيم که اين ها (ايرانيان)، مسلمان نيستند بلکه نوادگان آتش پرستان اند و با مسلمانان، به ويژه اهل سنت و جماعت، دشمني ديرينه دارند».

سخنان مفتي وهابيت در انتساب هم کيشان وهابي خود به اسلام و اهل سنت در حالي مطرح مي شود که در کنفرانس علماي جهان اسلام در چچن که 25 تا 27 آگوست گذشته با نظارت شيخ الازهر و حضور دويست تن از علماي بزرگ اهل سنت برگزار شد، وهابيت خارج از دايره اهل سنت و جماعت و به عنوان يک گروهي معرفي شد که اقدام به تکفير اکثريت اهل سنت يعني اشعري ها و صوفيه مي نمايد.

مفتي عربستان همچنين ادعا کرد: «همه کساني که تلاش مي کنند در زمينه ارائه خدمات از سوي عربستان به حجاج و زائران حرمين شريفين سنگ اندازي کنند به اهدافشان نخواهند رسيد؛ زيرا همه مسلمانان به اقدامات دولت عربستان در زمينه ساخت و ساز و توسعه اطمينان کامل دارند».

ادعاهاي آل شيخ دربارۀ خدمت آل سعود به حجاج در حالي مطرح مي شود که براساس آمار اعلام شده از سوي وزارت حج عربستان سعودي، در مراسم حج سال گذشته بيش از 7400 حاجي از کشورهاي مختلف از جمله 464 حاجي ايراني، بر اثر سوء مديريت اين مراسم از سوي دولت رياض، جان خود را از دست دادند.

از سوي ديگر، بايد اشاره شود که اکثر فقها، مفسران و محدثان اهل سنت، ايراني بوده اند و در صورتي که اتهام مفتي عربستان مبني بر مجوسي بودن صحت داشته باشه باشد قطعا با مکتب اهل بيت (عليهم السلام) و شيعيانشان ارتباطي ندارد؛ زيرا ائمه اهل بيت (عليهم السلام)، قريشي، هاشمي و از سلاله پاک رسول خدا (ص) هستند. يادآور مي شود مقام معظم رهبري در پيامشان به حجاج بيت الله الحرام، عربستان سعودي را مسئول فاجعه مني در مراسم حج سال گذشته دانسته و فرموده بودند که «حکّام سعودي که امسال صدّ عن سبيل‌اللّه و المسجد الحرام کرده و راه حجّاج غيور و مؤمن ايراني به خانه‌ِي محبوب را بسته‌اند، گمراهاني روسياهند که بقاي خود بر اريکه‌ي قدرت ظالمانه را در دفاع از مستکبران جهاني و هم‌پيماني با صهيونيسم و آمريکا و تلاش براي برآوردن خواسته‌ي آنان ميدانند و در اين راه از هيچ خيانتي روي‌گردان نيستند». ايشان تأکيد کرده بودند: «اکنون قريب يک سال از حوادث مُدهش منا مي گذرد که در آن، چند هزار نفر در روز عيد و در لباس احرام، در زير آفتاب و با لب تشنه، مظلومانه جان باختند؛ اندکي پيش از آن در مسجدالحرام نيز جمعي در حال عبادت و در طواف و نماز به خاک و خون کشيده شدند. حکّام سعودي در هر دو حادثه مقصّرند؛ اين چيزي است که همه‌ي حاضران و ناظران و تحليلگران فنّي بر آن اتّفاقِ‌نظر دارند؛ و گمانِ عمدي بودن حادثه نيز از سوي برخي صاحب‌نظران مطرح شد.

تعلّل و کوتاهي در نجات مجروحان نيمه‌جاني که جان شيفته و دل مشتاق آنان در عيد قربان با زبان ذاکر و ترنّم آيات الهي همراه بود، نيز قطعي و مسلّم است. مردان قسيّ‌القلب و جنايت‌کار سعودي آنان را با جان‌باختگان، در کانتينرهاي دربسته محبوس ساختند و به جاي درمان و کمک يا حتّي رساندن آب به لبان تشنه‌ي آنان، آنها را به شهادت رساندند».

رهبر معظم انقلاب در ادامه خاطر نشان کرده بودند: «حکّام سعودي به جاي عذرخواهي و پشيماني و تعقيب قضائيِ مقصّران مستقيمِ اين حادثه‌ي هولناک، با نهايت بي‌شرمي و وقاحت، حتّي از تشکيل هيئت حقيقت‌ياب بين‌الملل اسلامي نيز سر باز زدند؛ به جاي ايستادن در جايگاه متّهم، در جايگاه مدّعي ايستادند و دشمنيِ ديرين خود با جمهوري اسلامي و با هر پرچم برافراشته‌ي اسلام در مقابله با کفر و استکبار را با خباثت و سَبُک‌سريِ بيشتر آشکار ساختند».

1547 کلیک ها  چهارشنبه, 17 شهریور 1395 08:42
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا