۲۰۰۰ غیرنظامی اسیر تروریست‌های "داعش" در منبج آزاد شدند+تصاویر

  • صدها غیرنظامی‌ای که در شهر منبج در شمال سوریه به گروگان گرفته شده بودند، آزاد شدند. تروریست‌های "دولت اسلامی" این افراد را هنگام عقب‌نشینی از منطقه، به عنوان "سپر انسانی" واحدهای نظامی خود، همراه برده بودند.

بنا بر گزارش "نیروهای دموکراتیک سوریه" و نهاد "نظارت بر حقوق بشر سوریه" که مرکز آن در لندن است، ۲ هزار غیرنظامی‌ای که از سوی شبه‌نظامیان "داعش" در شهر منبج به اسارت گرفته شده بودند، آزاد شده‌اند.

عکس‌های منتشرشده از سوی خبرگزاری رویترز نشان می‌دهد که مردم شهر با شادی از ورود "نیروهای دموکراتیک سوریه" استقبال می‌کنند؛ مردی در حال تراشیدن ریش خود است و زنی "نقاب اجباری" خود را در خیابان به آتش می‌کشد. از آن‌جا که تروریست‌ها استعمال دخانیات از جانب زنان را در ملاء عام ممنوع اعلام کرده بودند، برخی از زنان منج به‌طور جمعی به سیگار کشیدن در اماکن عمومی دست زدند.

تسخیر کامل

"نیروهای دموکراتیک سوریه" روز جمعه (۱۲ اوت) اعلام کردند که کنترل کامل شهر منبج را به دست گرفته‌اند. عملیات نظامی این واحدها که با حمایت بمباران‌های هوایی آمریکا و متحدانش همراه بود، نزدیک به دو ماه پیش آغاز شد.

ائتلاف "نیروهای دموکراتیک سوریه" در سال ۲۰۱۵ از رزمندگان کردها، عرب‌ها و ترکمن‌ها به رهبری نیروهای کرد تشکیل شده است. هدف ائتلاف، بیرون راندن "داعش" از رقه و دیگر مناطق سوریه است.

گوردون تراوبریج، سخنگوی پنتاگون، ضمن تایید خبر عقب‌نشینی تروریست‌های "دولت اسلامی" از منبج روز جمعه گفت: «حتی اگر در برخی از محله‌های منج شبه‌نظامیان داعش در حال جنگ باشند، شکست آن‌ها حتمی است.» او گفت که مرکز شهر منبج و کنترل بر پایگاه‌های اصلی آن از دست تروریست‌ها خارج شده است.

بیشتر بخوانید:داعش 'دو هزار نفر از مردم منبج را با خود برد'

گفته می‌شود که شبه‌نظامیان به سوی شهر جرابلس در شمال منبج عقب‌نشینی کرده‌‌اند. شهر منبج از سال‌ها پیش به مرکز تامین پشت‌جبهه و ارسال اسلحه به جنگجویان داعش تبدیل شده بود. کارشناسان می‌گویند با تسخیر این شهر، راه برای حمله به شهر رقه که مرکز اصلی تروریست‌ها است، گشوده شده است.

۲۰۰۰ غیرنظامی اسیر تروریست‌های

 ۲۰۰۰ غیرنظامی اسیر تروریست‌های

۲۰۰۰ غیرنظامی اسیر تروریست‌های

۲۰۰۰ غیرنظامی اسیر تروریست‌های

women smoking manjib

تروریست‌ها استعمال دخانیات از جانب زنان را در ملاء عام ممنوع اعلام کرده بودند. پس از بیرون راندن "داعش"، برخی از زنان در اماکن همگانی سیگار کشیدند
347 کلیک ها  شنبه, 23 مرداد 1395 20:37
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا