مرکز فرماندهی نیروهای آمریکا به دستکاری اطلاعات مربوط به نبرد با داعش متهم شد

مرکز فرماندهی نیروهای آمریکا به دستکاری اطلاعات مربوط به نبرد با داعش متهم شد
مرکز فرماندهی نیروهای آمریکا
  • یک گزارش تکاندهنده تازه نشان می دهد که مرکز فرماندهی نیروهای آمریکا در عراق و سوریه اطلاعات بدست آمده در جبهه های نبرد با داعش را به منظور نشان دادن موفقیت در این عملیات، دستکاری کرده است.

یک کمیته تحقیقاتی ارتش آمریکا روز پنجشنبه گزارشی را منتشر کرده که بر اساس آن فرماندهان ارشد نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه اطلاعاتی را که از سوی تحلیلگران این مرکز فرماندهی به دست آن ها می رسیده را عملیاتی موفقیت آمیز در مبارزه با داعش وانمود و آن را دستکاری و به آن ظاهری آراسته و امید بخش می داده اند.
مایک پومپئو یکی از اعضای این کمیته در گزارش مذکور که نسخه ای از آن در اختیار شبکه خبری سی بی اس قرار گرفته، بصراحت نوشته است: حقایق موجود در جبهه های نبرد بطور فاحشی با ادعاهای مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی مغایرت دارند.
وی افزود: بر اساس این مدارک، تحلیلگران حرفه ای و با سابقه مرکز فرماندهی آمریکا به وظایف خود در جمع آوری اطلاعات عمل کرده و این اطلاعات را در اختیار نفرات رده بالا گذاشته اند اما در این مرحله فرماندهان مذکور این اطلاعات را دگرگون کرده اند.
در گزارش مذکور تاکید شده است در حالی که آشکارا این اطلاعات در مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی تغییر یافته و به مسئولین وزارت دفاع آمریکا و دولت اوباما منتقل شده اما هیچ نشانه ای دال بر این که اوباما فرمان چنین تغییراتی را صادر کرده، وجود ندارد.

247 کلیک ها  پنج شنبه, 21 مرداد 1395 22:00
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا