براساس یک تحقیق انجام شده؛

براساس یک تحقیق انجام شده؛
این تصویر تزئینی است
  • نيمي از زنان شاغل انگليسي در محل کار خود مورد آزار جنسي قرار گرفته‌اند.
نيمي از زنان انگليسي در محل کارمورد آزار جنسی قرار می گیرند

 نتايج يک تحقيق جديد نشان مي‌د‌هد نيمي از زناني که در انگليس زندگي مي‌کنند در محل کار خود مورد آزار جنسي قرار گرفته‌اند.
به گزارش محققان کنگرۀ سنديکاهاي انگليس و تارنماي طرح موسوم به «جنسيت‌گراييِ هر روزه»، زنان انگليسي در محل کار خود با سوء استفادۀ جنسي و شوخي‌هاي نامناسب مواجه هستند.
اين گزارش که چهارشنبه (20 مرداد) منتشر شد، نشان مي‌دهد 80 درصد از اين زنان، از ترس آنکه مبادا روابطشان در محيط کار به خطر بيفتد، کارفرمايشان را از آزاري که ديده‌اند، آگاه نکرده‌اند.
آليس هود، يکي از مسئولان کنگرۀ سنديکاهاي انگليس در اين رابطه گفت: «تعداد اين موارد مايۀ شگفتي است و بايد به عنوان يک زنگ خطر در نظر گفته شود. آزار جنسي همچنان يکي از مشکلات بزرگ زنان در محيط کار است و هنوز از بين نرفته است.»
وي افزود: «اين اتفاق ممکن است از طريق پست الکترونيکي و يا رسانه‌هاي اجتماعي رخ دهد، اما هنوز هم نامش آزار است و سبب تحقير فردي که چنين چيزي را تجربه مي‌کند، مي‌شود.»
طبق اين تحقيقات تقريباً يک از هر پنج زن از سوي مافوقِ مستقيم خود مورد آزار جنسي قرار گرفته‌اند و به گفتۀ خود احساس کرده‌اند اگر اين موضوع را گزارش دهند، کسي آنها را جدي نخواهد گرفت.
به گزارش محققان کنگرۀ سنديکاهاي انگليس، مشکل زنانِ بين 16 تا 24 سال حادتر است؛ تقريباً دو سوم اين زنان اعلام کردند که در محيط کار خود آزار جنسي ديده‌اند.
فرانسيس اوگريدي، دبيرکل کنگرۀ سنديکاهاي انگليس، اعلام کرد اين مشکل «باعث تضعيف روحيه و تحقير شده و مي‌تواند مضرات بسياري بر سلامت روانِ افراد داشته باشد.»
آنجلا رينر، سخنگوي حزب کارگر انگليس گفت دولت اين کشور به قدر کافي از زنان حمايت نمي‌کند.
وي تصريح کرد «آزار جنسي تبعيض جنسي است» و از اين رو افراد خاطي بايد بدانند که کارشان عواقبي براي آنها دارد.

549 کلیک ها  پنج شنبه, 21 مرداد 1395 00:36
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا