نیروهای افغان پایگاه داعش در ننگرهار را منهدم کردند

  • منابع افغان از انهدام یکی از پایگاه‌های "دولت اسلامی" در ولایت ننگرها خبر داده‌اند. به گفته پلیس افغانستان، در این عملیات فرمانده داعش در ننگرهار کشته و ۲۰ نیروی این گروه دستگیر شده‌اند.

نیروهای امنیتی افغانستان در چهار روز گذشته با انهدام یک پایگاه گروه "دولت اسلامی" (داعش) در ولایت ننگرهار در شرق این کشور ۲۷۰ تن از شبه‌نظامیان وابسته به آن را کشتند.

ژنرال نسیم سنگی، فرمانده این عملیات به خبرگزاری آلمان گفت، در این محوطه یک بیمارستان هم وجود داشت. به گفته او، "دولت اسلامی" از این پایگاه برای آموزش نیروهای تازه و انبار کردن اسلحه استفاده می‌کرد.

بنا بر اظهارات پلیس، در این حمله سعید اماراتی، فرمانده "دولت اسلامی" در ننگرهار نیز کشته شده است. ۲۰ نیروی جنگنده این گروه تروریستی دستگیر شده‌اند.

پنج نظامی آمریکایی طی روزهای گذشته هنگام همکاری با نیروهای ویژه افغان برای مین‌روبی مناطق پاکسازی‌شده از نیروهای "دولت اسلامی" زخمی شدند.

منابع نظامی آمریکایی اعلام کرده‌اند که هیچ‌کدام از زخمی‌شدگان در وضعیت وخیمی به سر نمی‌برد. دو نفر از آن‌ها سر کار خود بازگشته‌اند و سه تن دیگر تحت درمان قرار دارند.

در جریان دو انفجاری که مسئولیت آن را "دولت اسلامی" بر عهده گرفته است، در روز شنبه ۲۳ ژوئیه (۲ مرداد) در کابل دست کم ۸۰ نفر جان خود را از دست دادند.

با این حال سخنگوی مأموریت "حمایت قاطع" بر این باور است که شواهد موجود بر قوی‌تر شدن "دولت اسلامی" دلالت ندارد.

ژنرال چارلی کلیولند می‌گوید: «ما معتقدیم که دولت اسلامی یا در همان موقعیت دو ماه پیش است یا در موقعیت بدتر قرار دارد.»

"دولت اسلامی" در حال حاضر میان هزار تا سه‌ هزار نیروی جنگنده در افغانستان در اختیار دارد.

301 کلیک ها  جمعه, 08 مرداد 1395 11:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا