چاپ کردن این صفحه

پاکسازی اردوغان به صنعت هوایی رسید/ ترکیش ایرلاین هم نفوذی داشته است

پاکسازی اردوغان به صنعت هوایی رسید/ ترکیش ایرلاین هم نفوذی داشته است
ترکیش ایرلاین
  • پس ازآنکه کودتا در ترکیه تنها چند ساعت پس از وقوع به شکست ختم شد، ماین کشور شاهد عملیات بی سابقه پاکسازی درادارات و دستگاه های دولتی خود شد.

درحالیکه فتح الله گولن درابتدای وقوع این کودتا متهم ردیف اول اقدام نظامی علیه دولت اردوغان لقب گرفت و او تنها چند ساعت بعدضمن رد این اتهام مدعی شدکه این کودتا سناریو اردغان برای قلع و قم مخالفان خود است،نیروهای امنیتی ترکیه هزاران قاضی ، نظامی و مسئولان دیگر را برای پاکسازی نهادهای دولتی از طرفداران فتح اله گولن که در ایالت پنسلیوانیای آمریکا به سر می برد ، بازداشت کردند.

اختلاف فتح الله گولن که از دوستان رجب طیب اردوغان در گذشته است اززمانی آغاز شد که قضاتی که گفته می شود مرید گولن هستند ، پرونده فساد نهادهای دولتی را رو کردند.

اکنون این اختلاف تا جایی پیش رفته است که اردوغان،گولن را دشمن شماره یک خود می داند.

اما در پی شکست کودتای 15 جولای ترکیه، دولت رجب طیب اردوغان به سرکوب گسترده ی مخالفان خود دست زد، اونزدیک به 60000 تن را دستگیر و 50000 تن از ارتشیان، استادان دانشگاه، قضات، معلمان و دیگر کارکنان دولت را از کار برکنار کرده است.

دامنه این دستگیری و عزل از کاراینک به هواپیمایی ملی ترکیه یعنی ترکیش ایرلاین نیز رسیده است.

این شرکت هواپیمایی معتبر ۲۰۰ نفر از کارکنان خود را به اتهام ارتباط با جنبش سیاسی فتح‌الله گولن اخراج کرده است.

در همین راستا ترکیش ایرلاین  در اطلاعیه‌ای گفته است که این افراد اعمال و رفتارهایی داشته‌اند که با منافع کشور ترکیه و این شرکت در منافات است.

بعضی از مدیران این شرکت هوایی و همین‌طور کادر پرواز در میان اخراج شدگان هستند.

 

418 کلیک ها  سه شنبه, 05 مرداد 1395 02:21
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

موارد مرتبط

خرید بلیط هواپیما