کشف بمب یک تنی در مرز ایران و ترکیه

کشف بمب یک تنی در مرز ایران و ترکیه
عکس تزئینی است
  • به گزارش روزنامه "حریت" چاپ ترکیه، ماموران ژاندارمری این کشور موفق به کشف و خنثی‌سازی یک بمب یک تنی در نزدیکی مرز ایران شدند. گفته می‌شود این بمب در یک کامیون جاسازی شده بود.

خبرگزاری‌ها روز جمعه، ۲۵ تیرماه به نقل از روزنامه "حریت" گزارش دادند، کامیونی که حامل یک تن مواد انفجاری بوده در گذرگاه مرزی بازرگان- گوربولاک کشف و متوقف شد.

این روزنامه به نقل از شاهدان عینی نوشته است: «این کامیون بعد از اینکه کابلی از زیر آن بیرون افتاده بود متوقف شد و مشخص شد که مکانیزم یک بمب متصل به حدود یک تُن مواد منفجره بوده است.»

ظاهرا این اتفاق روز گذشته افتاده و گذرگاه مرزی یاد شده مدتی توسط ماموران امنیتی ترکیه بسته بوده است.

مقصد نامعلوم کامیون و بمب یک تنی

به گزارش خبرگزاری میزان،بولنت توفیقچی، وزیر تجارت ترکیه اعلام کرده که پس از خنثی شدن این بمب، گذرگاه مرزی ایران و ترکیه در استان آغری این کشور بازگشایی شده است.

خبرگزاری فارس می‌نویسد که ماموران ژاندارمری ترکیه پس از بازرسی کامیون مشکوک در نزدیک گذرگاه مرزی "یک مکانیزم انفجاری را کشف کردند که به دو کپسول پروپان بزرگ وصل بود".

تاکنون جزئیات بیشتری در مورد این کامیون و هویت راننده آن منتشر نشده و مشخص نیست که به سوی کدام یک از دو کشور ایران و ترکیه در حرکت بوده است.

ترکیه در ماه‌ها و هفته‌های گذشته شاهد حمله‌های تروریستی فراوانی بوده که مسئولیت اغلب آنها را گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش سابق) بر عهده گرفته است.

 

سرویس بینالملل راستین آنلاین

1105 کلیک ها  جمعه, 25 تیر 1395 18:07
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا