دیوید کامرون چهارشنبه پست خود را ترک می‌کند

دیوید کامرون چهارشنبه پست خود را ترک می‌کند
دیوید کامرون و ترزا می
  • دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، که بعد از رای به خروج این کشور از اتحادیه اروپا گفته بود کناره‌گیری می‌کند، اعلام کرد که بریتانیا از دو روز دیگر (چهارشنبه ۱۳ ژوئیه) نخست وزیر جدیدی خواهد داشت.
ترزامی نخست وزیر جدید بریتانیا چهارشنبه کار خود را آغاز می‌کند

به گزارش رآستین آنلاین دیوید کامرون  گفت که روز چهارشنبه بعد از جلسه پارلمان برای تقدیم استعفای خود به کاخ باکینگهام خواهد رفت.

به این ترتیب ترزا می، وزیر کشور فعلی و تنها نامزد رهبری حزب محافظه‌کار، از روز چهارشنبه رهبر حزب حاکم محافظه‌کار و به تبع آن نخست وزیر بریتانیا خواهد شد.

آقای کامرون گفت که به طور کامل از رهبری خانم می حمایت می‌کند.

پیشتر آندره‌آ لدسام، تنها رقیب باقی‌مانده ترزا می از رقابت برای رهبری حزب حاکم محافظه کار بریتانیا کناره‌گیری کرده بود.

خانم لدسام گفت با توجه به اینکه حمایت تنها ۲۵ درصد از نمایندگان حزب در پارلمان را دارد، به این نتیجه رسیده که نخواهد توانست دولتی متحد و قوی برای رهبری روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تشکیل دهد.

او گفت که بریتانیا در شرایط فعلی به انتخاب فوری یک نخست وزیر قدرتمند احتیاج دارد و او از خانم می حمایت خواهد کرد.

خانم می پیش از همه‌پرسی اخیر از حامیان باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا بود، اما پس از رأی گیری گفت که همه باید به نتیجه آن احترام بگذارند و قول داد که به عنوان نخست وزیر، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را عملی کند.

او قول داده که در مذاکره با رهبران اتحادیه اروپا، برای به دست آوردن بهترین توافق برای حفظ منافع بریتانیا پس از خروج از اتحادیه تلاش کند.

همزمان با کنار کشیدن خانم لدسام از رقابت برای رهبری حزب محافظه کار، آنجلا ایگل، یکی از نمایندگان پارلمان از حزب کارگر، حزب اصلی مخالف دولت، رسما اعلام کرد که جرمی کوربین، رهبر حزب را به چالش می کشد.

او مطابق مقررات داخلی حزب کارگر، با جلب حمایت تعداد زیادی از نمایندگان حزب در پارلمان خواهان برگزاری انتخابات رهبری حزب شده است.

سرویس بین الملل راستین آنلاین

1251 کلیک ها  دوشنبه, 21 تیر 1395 20:17
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا