اسیدپاشی یک فرد ناشناس به صورت سه زن و دختر در کابل

اسیدپاشی یک فرد ناشناس به صورت سه زن و دختر در کابل
خانم نوری بیست درصد سوختگی دارد و چهره اش کاملاً تغییر کرده است
  • یک زن و دو دختر در مرکز شهر کابل هدف تیزاب‌پاشی (اسیدپاشی) یک فرد ناشناس قرار گرفته و گفته‌اند که آنها به دلیل زن بودن قربانی این نوع خشونت شده‌اند.

نفیسه نوری یکی از قربانیان این اسیدپاشی می‌گوید پنجشنبه شب گذشته هنگام بازگشت از دیدارهای عید فطر، یکی از یک فرد ناشناس به صورت او دو عضو دیگر خانواده‌اش اسید پاشید.

او گفت: "ساعت ۱۱:۳۰ شب به خانه باز می‌گشتیم، وقتی نزدیک شهرک آریا رسیدیم، شاید نگهبانان هم ما را می‌دیدند، یک نفر از آن سوی خیابان آمد و به یک طرف رویم اسید پاشید و بعد به روی و دست‌های دخترانم هم پاشید."

خانم نوری افزود: "همان لحظه فهمیدم که اسید پاشیده است. چرا که بسیار سوخت، احساس کردم که رگ‌های چشمم پاره شدند، چند بار چرخیدم و بعد به زمین افتادم."

این پزشک زیبایی و بیماری‌های پوست می‌گوید دشمنی شخصی با کسی ندارد، ولی گمان می‌کند که به دلیل زن بودنش هدف تیزاب‌پاشی قرار گرفته است.

حالا این قربانی ۳۱ ساله خشونت می‌گوید بزرگ‌ترین آرزویش این است که بداند مسئول این تیزاب‌پاشی "چه کسی بود و چرا این کار را کرد".

عبداللطیف شوهر او می‌گوید که فکر می‌کند کسی دست به این تیزاب‌پاشی زده که "دشمن وطن و تهدیدی برای زنان و وطن است".

او از مقام‌های امنیتی انتقاد می‌کند که نتوانسته‌اند امنیت شهر را به درستی تامین کنند و حالا همسرش با ۲۰ درصد سوختگی، کاملاً تغییر چهره داده و حتی چهره دختر کوچک و دختر برادر زنش تغییر کرده که دیگر به حالت اولی بازنخواهد گشت.

رفیع‌الله بیدار، سخنگویی کمیسیون حقوق بشر افغانستان در واکنش به این رویداد آن را "غیرانسانی" و "غیرقانونی" توصیف کرده و گفته فرد مهاجم باید شناسایی شده و مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.

خانم نوری پزشک بیماری‌های پوستی و متخصص زیبایی است

خانم نوری پزشک بیماری‌های پوستی و متخصص زیبایی است

 

مقام‌های پلیس کابل گفته‌اند که در جست‌وجوی عوامل این تهاجم خشونت‌آمیز هستند.

محمدناصر نصیبر، رئیس بیمارستان استقلال در غرب کابل گفت که این سومین بار است که قربانیان تیزاب‌پاشی به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

به گفته او، در دو مورد تیزاب پاشی قبلی هم قربانیان خشونت زنان بوده‌اند.

هشت سال پیش مردان ناشناس در ولایت جنوبی قندهار به سر و صورت پانزده دختر دانش‌آموز برقع‌پوش تیزاب پاشیدند.

 

1365 کلیک ها  یکشنبه, 20 تیر 1395 21:16
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا