آغاز بکارنیروگاه اتمی شناور جهان در روسیه

آغاز بکارنیروگاه اتمی شناور جهان در روسیه
اولین نیروگاه اتمی شناور جهان به نام لومونوسوف
  • بهره برداری از نخستین نیروگاه اتمی شناور قابل جابجایی جهان در روسیه با دو کاربرد تولید برق و آب شیرین به صورت آزمایشی آغاز شد.

دفتر مطبوعاتی شرکت «روس اتم» امروز (یکشنبه) با اعلام این خبر، افزود: استفاده از اولین نیروگاه اتمی شناور جهان به نام لومونوسوف آغاز شده است که پس از اطمینان از تمامی مراحل در جریان بهره برداری آزمایشی، سال 2019 وارد مدار خواهد شد.
بنا به اعلام اسپوتنیک، این نیروگاه مجهز به رآکتور با توان تولید 70 مگاوات برق است که نیاز شهرهایی با جمعیت بیش از 200 هزار نفر را تامین می کند.
آندری تیمونوف رئیس بخش اطلاعات و روابط عمومی شرکت روس اتم در این باره گفت: سال 2008 اجرای این طرح با ویژگی اصلی شناور بودن آغاز شد و می تواند به هر منطقه ای منتقل شود که برای مناطق دوردست و سخت گذر کارآیی زیادی دارد و می توان از آن در خاور دور و در مناطق شمالی روسیه استفاده کرد.
بنا بر این گزارش، نیروگاه شناور با 70 خدمه، 35 تا 40 سال عمر و 21,5 هزار تن وزن به عنوان ایستگاه شیرین کننده آب تا 240 هزار متر مکعب در روز نیز قابل استفاده می باشد و بارگذاری رآکتورها هم هر 30 تا 36 ماه یک بار انجام می شود.
قرار است پس از سپری شدن موفقیت آمیز مرحله آزمایشی، این نیروگاه از طریق دریای شمال برای بهره برداری تجاری به زیرساخت ساحلی بندر شهر پِوِک در کناره این دریا، متصل شود.
نیروگاه انرژی اتمی شناور برای تأمین انرژی شهرهای بندری و جزیره ای، کارخانه های بزرگ صنعتی، تاسیسات نفت و گاز و تولید آب شیرین کاربرد دارد.

484 کلیک ها  یکشنبه, 20 تیر 1395 18:34
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا