داعش از ساختار تشکیلاتی خود رونمایی کرد

داعش از ساختار تشکیلاتی خود رونمایی کرد
داعش
  • گروه تروریستی داعش برای اولین بار ساختار تشکیلاتی خود و نقش و مسئولیت افراد و جایگاه ایالت ها و دفاتر مختلف را اعلام کرد.

به گزارش راستین آنلاین به نقل از شبکه خبری المیادین، داعش ضمن تاکید بر جایگاه محوری "شورای مشورتی" که در بسیاری از مواقع مسئولیت های سرکرده این گروه را ایفا می کند، خاطر نشان کرد که تشکیلات آن شامل ۳۵ ایالت در کشورهای مختلف است که ۱۹ ایالت در سوریه و عراق و ۱۶ ایالت در کشورهای دیگر قرار دارد.

این گروه تروریستی تاکید کرد که نهادها و دفاتر رسمی آن شامل دایره مهاجرت، دایره امور اسرا و آنچه که این گروه از آن با نام "شهدا" یاد کرد، دفتر پژوهش ها و مطالعات، دایره ایالت های دور دست و دفاتر روابط عمومی و عشائر است.

داعش درباره دفاتر تشکیلاتی هم که نقش وزارتخانه ها را ایفا می کنند، اظهار داشت که این دفاتر شامل "دفتر قضاوت و مظالم"، "دفتر دعوتگری و مساجد"، "دفتر جذب نیرو"، "دفتر بیت المال"، "دفتر آموزش"، "دفتر کشاورزی"، "دفتر فیء و غنائم"، "دفتر حسابرسی"، "دیوان زکات"، "دیوان امنیت عمومی"، "دیوان رسانه ها ای"، "دیوان بهداشت" و "دیوان خدمات" است.

گروه تروریستی داعش همچنین مدعی شده است که "ابو بکر بغدادی" سرکرده این گروه مردم را به پایبندی به شرایع دینی دعوت کرده و احکام الهی را اجرا می کند و ضمن عمل به دین و ترویج آن، ارتش هایی را برای دفاع از اراضی اسلامی آماده کرده است.

455 کلیک ها  جمعه, 18 تیر 1395 18:35
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا