نماینده‌‌ حزب کارگر پارلمان بریتانیا با شلیک گلوله کشته شد

نماینده‌‌ حزب کارگر پارلمان بریتانیا با شلیک گلوله کشته شد
جو کاکس
  • جو کاکس، نماینده‌ی مجلس بریتانیا از حزب کارگر در اثر حمله‌ی مردی با چاقو و اسلحه کشته شد. این حادثه در یورکشایر غربی که حوزه‌ی انتخاباتی این نماینده است، رخ داد. پلیس یک مرد ۵۲ ساله را دستگیر کرده است.

به گزارش راستین انلاین و به نقل از رویترز از کشته شدن هلن جوآن کاکس، نماینده‌ی ۴۱ ساله‌ی حزب کارگر بریتانیا در اثر حمله‌ی مردی با اسلحه و چاقو خبر می‌دهد. به گفته‌ی مقامات پلیس این مرد بارها با چاقو به بدن کاکس ضربه وارد آورده و با اسلحه نیز به سوی او شلیک کرده است.

گفته می‌شود که حمله به جو کاکس بی‌رابطه با تلاش‌های او برای ادامه‌ی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا نبوده است. آینده‌ی عضویت این کشور در اتحادیه اروپا‌ روز ۲۳ ژوئن در یک همه‌پرسی تعیین می‌شود.

 

چگونگی حمله

شاهدان عینی به خبرنگار "گاردین" گفته‌اند که در ساعت یک بعداز ظهر به وقت محلی مردی در یکی از خیابان‌های برستال با اسلحه به‌سوی جو کاکس دویده و ۲ تیر به سوی او شلیک کرده است.

شاهدان از اصابت دست‌کم یک تیر به صورت کاکس خبر داده‌اند. روزنامه‌ی "تلگرام" می‌نویسد که مرد هنگام حمله فریاد زده: «بریتن فرست». این عبارت که به معنای "اول بریتانیا" است، نام یک حزب راست‌گرای این کشور نیز هست.

در این حادثه یک فرد دیگر نیز به‌طور سطحی زخمی شده است.

 

فعالیت‌های جو کاکس

کاکس علاوه بر نمایندگی مجلس، رئيس گروه فراحزبی "دوستان سوریه" در پارلمان بریتانیا بود. او در سال گذشته، به مداخله‌ی نظامی در سوریه علیه نیروهای دولتی بشار اسد رای داد. کاکس، پیشتر مسئولیت نهاد مددرسانی "آکسفوم" را به عهده داشت.

دفتر دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، طی بیانیه‌ای این حمله را محکوم کرد.

در پی این سوءقصد موافقان و مخالفان ادامه‌ی عضویت بریتانیا در اتحادیه‌ اروپا، کارزارهای تبلیغاتی خود را متوقف ساختند.

 

جو کاکس

صحنه شلیک گلوله به هلن جوآن کاکس 

817 کلیک ها  پنج شنبه, 27 خرداد 1395 09:30
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا