میراث هوگو چاوزبرای مردم ونزوئلا؛

میراث هوگو چاوزبرای مردم ونزوئلا؛
تورم درونزوئلا
  • گرانی و تورم افسار گسیخته زندگی مردم ونزوئلا را در شرایطی بسیار دشوار قرار داده است و این در حالی است که اعتراضات مخالفان حکومت نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا علیه او در شهرهای مختلف ونزوئلا به ویژه در کاراکاس همچنان ادامه دارد.
دراین کشور همبرگرراباید170دلاربخرید


به گزارش راستین آنلاین،به نقل از خبرگزاری فرانسه قیمت یک همبرگر معمولی در شهر کاراکاس پایتخت ونزوئلا به 170 دلار آمریکا (با قیمت رسمی معادل 1700 بولیوار و با قیمت بازار آزاد 17 هزار بولیوار) رسیده است.

 واحد پولی ونزوئلا بولیوار است و هر دلار آمریکا در بازار رسمی 10 بولیوار قیمت گذاری شده است اما در بازار آزاد ونزوئلا قیمت هر دلار آمریکا حتی بیشتر از هزار بولیوار ونزوئلا معامله می شود.

همچنین قیمت اقامت در یک اتاق در هتل به ازای هر شب به قیمت باور نکردنی 6900 دلار آمریکا رسیده است.

این قیمت ها بسیار گران تر از بسیاری از شهرهای بسیار گران جهان همچون توکیو یا زوریخ است.

مایکل لیل مدیر 34 ساله یک عینک فروشی در شهر کاراکاس درباره گرانی و تورم افسار گسیخته در ونزوئلا به خبرگزاری فرانسه گفت : همه مردم به زیر کشیده شده اند. ما با این قیمت ها حتی نمی توانیم نفس بکشیم."

ونزوئلا یک کشور نفتی است که درآمد و بودجه عمومی آن به در آمدهای نفتی وابسته است. این کشور تمامی کالاهای مصرفی خود را از خارج وارد می کند.

در دو سال گذشته و همزمان با کاهش شدید قیمت نفت دربازار های جهانی وضعیت اقتصادی در این کشور رو به وخامت گذاشته و بسیاری از فروشگاه ها خالی از جنس شده اند.

مارتا گونزالس صاحب یک فروشگاه لوازم آرایشی در کاراکاس به خبرگزاری فرنسه گفت : هیچ جنسی نمی فروشیم. مردم فقط به دنبال مواد غذایی هستند."

او یک برگه به مغازه خود چسبانده است که روی آن نوشته : "کارت اعتباری قبول نداریم . فقط پول نقد."

به گزارش خبرگزاری فرانسه تمامی فروشگاه ها و مراکز خرید لوکس و برند در شهر کاراکاس خالی از خریدار است و تنها فروشندگان و کارکنان آنها در این مجتمع ها و فروشگاه ها هستند در حالی که صف خرید مقابل مراکز توزیع مواد غذایی و داروخانه ها گاه به چند صد متر می رسد.

دولت ونزوئلا برای دریافت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم کوپن توزیع کرده است، اما عرضه مایحتاج غذایی و بهداشتی با کوین نیز به سامان نیست و به همه مردمی که در صف ایستاده اند، نمی رسد.

قیمت محصولات اساسی خوراکی در بازار سیاه، گاه تا صد برابر قیمت عرضه کوپنی آن است.

جیمز که نان آور یک خانواده 7 نفره است درآمد ماهانه ای معادل 35 هزار بولیوار (35 دلار در بازار آزاد) دارد. تنها برای ناچیز بودن درآمد این مرد صاحب خانوار ونزوئلایی کافی است قیمت بلیت تک نفره سینما در کاراکاس اشاره شود که به رقم 8800 بولیوار رسیده است. اگر این مرد با درآمد ماهانه اش بخواهد به سینما برود باید کل درآمد یک ماه خود را تبدیل به 4 بلیت سینما کند.

930 کلیک ها  شنبه, 01 خرداد 1395 07:05
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا