مدیرعامل ایران ایر خبر داد؛

مدیرعامل ایران ایر خبر داد؛
فرهادپرورش
  • مدیرعامل شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینكه قرارداد خرید 118 فروند ایرباس و 20 فروند ای.تی.آر-72 نهایی و تا پایان سال 2016 میلادی هشت فروند تحویل گرفته می شود، از توافق اولیه با یك بانك آلمانی برای تامین مالی خرید این هواپیماها خبر داد.
توافق اولیه «هما» با یك بانك آلمانی برای تامین منابع مالی خرید118فروندایرباس

فرهاد پرورش افزود: طبق جدول برنامه ریزی، در سال 2017 نیز شركت هما 14 فروند از ایرباس و ای.تی.آر تحویل می گیرد.
وی گفت: «ایران ایر» تلاش می كند با رفع موانع تامین مالی خرید این هواپیماها در سال جاری میلادی، پنج فروند از ایرباس و سه فروند ای.تی.آر-72 را تحویل بگیرد.
پرورش یادآورشد: برای تامین منابع مالی از محل فایناس خارجی تلاش های زیادی انجام می شود به طوری كه شركت ایرباس با چند بانك فرانسوی و آلمانی وارد مذاكره شده اند.
این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر فرانسوی ها، «ایران ایر» نیز به طور مستقیم وارد مذاكره با برخی از بانك های خارجی شده تا در صورت فراهم شدن شرایط مناسب، تسهیلات این هواپیماها را در مدت 10 ، 12، 15 و 18 سال بازپرداخت كنیم.
مدیرعامل شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: با تلاش های انجام شده، اكنون با یك بانك آلمانی برای تامین مالی خرید 118 فروند ایرباس و 20 فروند ای.تی.آر توافق اولیه انجام شده است.
پرورش گفت: با توجه به بالا بودن حجم این قراردادها، با استفاده از وكلای داخلی و حقوقدانان می خواهیم همه زوایای این قرارداد را از نظر حقوقی، مالی، فایناس، فنی، عملیاتی، آموزشی و پشتیبانی های مورد نیاز مورد بررسی كنیم؛ بنابراین زمان آن طولانی می شود.
وی تاكید كرد: با این حال قرارداد نهایی خرید این هواپیماها روند طبیعی خود را طی می كنند و امیدواریم كه در یك تا دو ماه آینده قرارداد خرید ایرباس و ای.تی.آر-72 نهایی شود.
به گزارش ایرنا، پیش قرارداد خرید 118 فرود ایرباس در سفر بهمن ماه سال گذشته رئیس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه به امضا رسید.
«آلن ویدالیس» وزیر حمل و نقل فرانسه اوایل اردیبهشت ماه امسال در سفر به ایران درباره آخرین وضعیت رفع موانع فروش هواپیماهای ایرباس گفت: در این زمینه مذاكراتی بین دو طرف انجام شد؛ انعقاد قرارداد این پروژه در مراحل نهایی قرار دارد و تا چند هفته آینده نیز نهایی می‌شود.
وی درباره اینكه آیا فروش این هواپیماها نیازمند مجوز دولت آمریكا است یا خیر گفته بود: بیش از 10 درصد تجهیزات ایرباس آمریكایی است بنابراین به مجوز آمریكا برای انعقاد قرارداد نهایی نیاز داریم، در این زمینه مذاكرات خود را آغاز كردیم و به پیشرفت‌های زیادی دست یافتیم.

701 کلیک ها  دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 18:43
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا