استاندارفارس:

استاندارفارس:
استاندار فارس
  • استاندار فارس تاكيد كرد: با توجه به شرايط پس از برجام، فارس آماده پذيرش و حمايت از هرگونه سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مختلف است.
فارس به دليل شرايط پس از برجام آماده حمايت از هر گونه سرمايه گذاري است

به گزارش راستين آنلاين، محمدعلي افشاني، عصر دوشنبه 20 ارديبهشت در ديدار با وزير اقتصاد، انرژي و كشاورزي هلند و هيئت همراه، گفت: استان فارس امن‌ترين بستر را به لحاظ بازدهي و بازگشت سرمايه در حوزه‌هاي مختلف كشاورزي، صنعتي، معدني، تجاري و گردشگري در اختيار دارد.

وي افزود: امروز ايران امن‌ترين كشور در منطقه و فارس امن‌ترين استان در ايران براي سرمايه‌گذاري در حوزه‌هاي مختلف است.

افشاني در معرفي قابليت‌هاي فارس، گفت: زماني كه ايران كشوري بسيار گسترده بود و بر بخش اعظم جهان حاكميت داشت، فارس و شيراز مركز حكمراني ايران محسوب مي‌شد و تخت‌جمشيد و پاسارگاد و ساير بناهاي تاريخي چند هزارساله، باقيمانده از آن دوران است.

استاندار فارس، با اشاره به جايگاه ادبي و هنري استان فارس، و وجود حافظ و سعدي كه شناسنامه‌اي براي فارس و شيراز است، افزود: در عرصه كشاورزي، استان فارس 3 ميليون تن محصولات باغي، كمي كمتر از يك‌ميليون تن محصولات دامي و هفت ميليون تن محصولات زراعي توليد مي‌كند.

استاندار فارس، با اشاره به مشكلات كم آبي در استان فارس، يكي از مهمترين برنامه‌هاي اين استان را توسعه كشت‌هاي گلخانه‌اي و اصلاح بذر و كشت‌هاي كم‌آ‌ب‌برشمرد و اعلام  كرد: ما با توجه به تجربيات بسيار ارزنده هلند در حوزه كشت گلخانه اي و كشاورزي، آماده هرگونه همكاري و انتقال تكنولوژي در هر حوزه كشاورزي هستيم.

وي از توانمندي‌هاي فارس در زمينه گياهان دارويي گفت و آمادگي اين استان براي همكاري در توليد و عرضه اين محصولات را يادآور و متذكر شد: امروز استفاده از گياهان دارويي نسبت به داروهاي صنعتي، اهميت بيشتري پيدا كرده است.

استاندار فارس گفت: ميزان بارندگي اين استان 250 تا 280 ميلي‌متر است و در منطقه نسبتا كم آبي قرار دارد لذا تمايل براي همكاري در حوزه مديريت و دسترسي به آب و استفاده از تجارب كشورهاي پيشرفته در زمينه كشاورزي وجود دارد.

افشاني با تاكيد بر حمايت كامل از برنامه‌هاي سرمايه‌گذاري مشترك ايران و فارس هستيم، گفت: بخش خصوصي استان فارس از توانمندي بسيار بالايي برخوردار هستند و زمينه براي همكاري بين فعالان بخش‌هاي مختلف كشور هلند و سرمايه‌گذاران و فعالان بخش خصوصي فارس وجود دارد.

استاندار فارس همچنين به ظرفيت‌هاي گردشگري اين استان اشاره و بر آمادگي اين استان براي جذب سرمايه‌گذار در اين حوزه تاكيد و اضافه كرد: دانشگاه شيراز يكي از دانشگاه‌هاي توانمند و شناخته‌شده جهان است كه خصوصا در حوزه آب و كشاورزي از توان علمي و تجربي خوبي برخوردار است.

افشاني گفت: مردم ايران به واسطه وجود دادگاه لاهه در هلند و راي صادره از سوي دادگاه لاهه در خصوص ملي شدن نفت ايران، احساس نزديكي به مردم هلند دارند.

406 کلیک ها  دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 10:27
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا