وزیر صنعت، معدن وتجارت:

وزیر صنعت، معدن وتجارت
وزیر صنعت، معدن وتجارت  
وزیر صنعت، معدن وتجارت: وزیر صنعت، معدن وتجارت

ایران هیچ محدودیتی برای همکاری‌های تجاری با انگلیس ندارد

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: ارتقای سطح تکنولوژی کشور یکی از مهمترین اهداف ما در ارتباطات و تعاملات بین‌المللی است.

محمدرضا نعمت‌زاده در دیدار با رئیس اتاق مشترک بازرگانی بریتانیا و ایران با اشاره به علاقه‌مندی ایران برای ارتقای روابط تجاری و گسترش همکاری‌های دوجانبه تصریح کرد: در این بین انجام سرمایه‌گذاری‌های مشترک و بلندمدت از اهداف مهم ما خواهد بود.

 وی گفت: در حال حاضر ایران  به دنبال سرمایه‌گذاری مشترک،‌ سهیم‌شدن در دانش،‌ پیشرفت تکنولوژی و بازار است.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت،‌ کشور با اشاره به ظرفیت‌ها و فرصت‌های کشور برای گسترش مناسبات دوجانبه تولیدی و تجاری افزود: سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه خودروسازی و قطعه‌سازی،‌ حمل‌و‌نقل،‌ راه‌آهن،‌ صنعت‌شیمی و پتروشیمی،‌ آموزش،‌ تحقیق و توسعه،‌ خدمات، خطوط لوله ‌نفت و گاز را از زمینه‌ها و محورهای همکاری دو کشور برشمرد.

نعمت‌زاده،‌ ضرورت سرعت‌بخشی به فرآیندهای همکاری تجاری بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: از طرف ایران هیچ محدودیتی برای همکاری وجود ندارد.

به گفته وی، ‌فعال‌شدن بیمه صادراتی در مقیاس بزرگ برای همکاری‌های دوجانبه همانطور که با سایر کشوره  فعال شده بسیار ضروری است .

وی تاکید کرد:‌ در صورتی که شرکت‌های انگلیسی علاقه‌مند به همکاری با ایران هستند باید تلاش و سرعت خود را برای تعاملات بیشتر کنند.

همچنین در این دیدار لرد لامونت، رئیس اتاق‌مشترک بازرگانی بریتانیا و ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از  بسط و توسعه تعاملات دو کشور افزود:‌ آغاز همکاری بانک‌ها و حل مسائل‌بانکی به افزایش سطح همکاری‌ها کمک خواهد کرد چراکه ما خواهان از سرگیری روابط خود با ایران همچون گذشته هستیم.

وی انتقال تکنولوژی را فرصتی مناسب برای توسعه همکاری‌ها دانست و گفت:‌ انتقال تکنولوژی،‌ درها را برای افزایش تعاملات باز خواهد کرد .

 لرد لامونت با بیان اینکه  درباره روابط بانکی شاهد پیشرفت‌های خوبی از سوی ایران هستیم، یادآور شد:‌ زمینه‌های مختلفی برای تعمیق روابط اقتصادی دو کشور وجود دارد که از آن جمله می‌توان به تمایل شرکت‌های خودروسازی جگوار،‌ لندروور و بنتلی اشاره کرد.

انتهای پیام /  101
1005 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 09 ارديبهشت 1395 10:46
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا