نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی در شیراز آغاز شد

    راستین آنلاین :نخستین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی شیراز آغاز به کار کرد. 

 
 
المان شهري، نمادي است که در سطح شهرها نصب و به نوعی نقش يک انگاره سخن گو را دارد، به گونه ای که پس از خودنمایی در سطح شهر افراد را به خود جذب و ذهنشان را درگیر خود می کند. 
 
 
بعد از چند سال از کاهش روند نصب المان ها در شیراز، اعضای شورای پنجم اسلامی شهر و شهردار شیراز با تشکیل شورای سیاست گذاری اقدام به برنامه ریزی برای یک سمپوزیوم بین المللی کردند. 
که هدف از برگزاری نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شیراز ساخت آثار و المان های فاخر برای نصب در معابر و اماکن عمومی شیراز است.
 
 
حیدر اسکندرپور در نخستین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی شیراز عنوان کرد: این سمپوزیوم به صورت سالانه برپا خواهد شد و آثار برگزیده در سطح شهر نصب می‌شوند.
 
همچنین سولماز دهقانی رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز نیز با بیان اینکه جای رویداد مجسمه سازی در شیراز خالی بود، افزود: از آنجا که المان‌ها آبروی شیراز هستند، سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی شیراز می‌تواند به یک رویداد بزرگ هنری در شیراز تبدیل شود.
 
گفتنی است، فراخوان سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی شیراز از دوازدهم آذرماه 98 انجام و متقاضیان داخلی و خارجی تا اول بهمن ماه 98 طرح اولیه اثر خود و سایر مدارک مورد نیاز را ارسال کردند.
 
لازم به ذکر است، نتایج نهایی این سمپوزیوم، پانزدهم بهمن 98 از سوی هیات داوران اعلام و 12 اثر برگزیده از 6 تا 23 اسفند 98 در قالب برپایی نمایشگاه در برابر دید عموم در شیراز (پیاده‌راه سلامت واقع در بلوار چمران جنوبی) در حال ساخت است.
 
همچنین مقرر شده تندیس‌ها در ابعاد بزرگ و حدود چهارمتری با استفاده از سنگ، چوب، فلز و یا ترکیبی از این مواد ساخته و در نهایت در 12 نقطه در معابر شهری و عمومی شهر شیراز نصب شود
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
163 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 09 اسفند 1398 16:36
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا