افتتاح ۲۳ پروژه کلان با اعتبار ۸۴۰۰ میلیارد در حوزه برق استان فارس

راستین آنلاین :مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس با بیان به پیشرفت‌های چشمگیر صنعت برق در طول انقلاب اسلامی گفت : از هفته دولت تا اکنون تعدادی از پروژه های انتقال را به سرانجام و بهره برداری خواهیم رساند، که ۱۵ پروژه آن در استان فارس واقع شده است. عبدالعزیز کریمی در ن

شست خبری با اصحاب رسانه  به مناسبت دهه مبارک فجر افزود: ماموریت شرکت برق منطقه ای فارس تامین و انتقال برق جهت رساندن نیرو به شرکت های توزیع است.

وی با اشاره به افزایش دو و نیم  برابری جمعیت نسبت به سال 57 اظهار کرد: با وجود افزایش چند برابری جمعیت در فارس, شاخص ما در سال 57 فقط 198 مگاوات برق تولیدی بوده اما اکنون این رقم 25 برابر شده و حدود 5 هزار مگاوات است.

کریمی  تصریح کرد: در سال 57 تنها 508 کیلومتر شبکه توزیع برق داشتیم که این عدد هم اکنون 8 برابر شده و به بالای 4 هزار کیلومتر رسیده است.

او  ضمن اشاره به  توانمندی بالای داخلی در صنعت برق و کارهای صورت گرفته در صنعت برق که جهشی بزرگ است و افزود: علاوه بر تلاش های صورت گرفته در بحث کمی سازی خدمات و پروژه ها, سعی شده گام های خوب و موثری در بحث کیفی سازی آن ها نیز برداشته شود.

مدیر عامل شرکت منطقه ای فارس با اشاره به توانمندی های داخلی اضافه کرد : پایداری شبکه برق در کشور و استان ما مثالی زدنی است به حدی که کشورهای همسایه تمایل به اتصال شبکه توزیع برق خود به شبکه برق کشور ما دارند.

کریمی بیان کرد: 95 درصد نیروگاه های تولید برق در استان فارس به بخش خصوصی واگذار شده است.

او درمورد اهداف پروژه های شرکت برق منطقه ای فارس تصریح کرد: هدف از پروژه ها پایداری بیشتر شبکه برق, تامین برق مطمئن تر و پاسخ به متقاضیان جدید برق است.

وی با اشاره به پروژه های استان فارس در دهه فجر گفت:  پروژه های ما در استان فارس 4 پروژه خطوط انتقال و فوق توزیع با اعتبار بیش از 35 میلیارد تومان, 4 پروژه قابل افتتاح با همکاری بخش خصوصی, 3 پروژه کلنگ زنی در حوزه پست های برق و چندین پروژه دیگر خواهیم داشت.

انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
197 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 21 بهمن 1398 21:47
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا