سه ضلع مثلث طلایی گردشگری ایران به تفاهم رسیدند/بارقه های امیدبرای توسعه گردشگری درمرکز و جنوب ایران

سه ضلع مثلث طلایی گردشگری ایران به تفاهم رسیدند/بارقه های امیدبرای توسعه گردشگری درمرکز و جنوب ایران
   

راستین آنلاین :رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شهرداری شیراز از امضای تفاهم نامه گردشگری بین شهرهای شیراز، یزد و اصفهان خبر داد.

 
 مرتضی جعفری گردشگری را از ابزارهای تعامل فرهنگی دانست و گفت: بشر در طول قرن‌های متمادی همواره به دنبال راهکارهای برقراری تعامل بوده و در عصر امروز، گردشگری از مهمترین ابزارهای تعامل فرهنگی به شمار می‌رود.
 
وی اضافه کرد: ایران اسلامی مملو از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است و شیراز، یزد و اصفهان نیز از این امر مستثنی نیستند و همواره با بهره مندی از این جاذبه‌ها پذیرای گردشگرانی از سراسر کشور و جهان هستند.
 
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شهرداری شیراز افزود: امیدواریم با امضای این تفاهمنامه، شرایط بهتر و مطلوب‌تری برای گردشگران در این سه پایتخت فرهنگ و تمدن ایجاد شود.
 
جعفری خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های گسترده سه شهر یزد، اصفهان و شیراز در حوزه گردشگری و مشترکات فرهنگی بسیار بالایی که این سه شهر دارند، تفاهم‌نامه‌ای در راستای افزایش تبادلات حوزه گردشگری تنظیم و امضا شده که امیدواریم گامی در مسیر توسعه گردشگری باشد.
 
براساس این گزارش، در مراسمی به میزبانی شهرداری یزد، تفاهمنامه جامع گردشگری شیراز، یزد و اصفهان امضا و مثلث گردشگری در این سه استان تشکیل شد.
 معرفی ظرفیت‌های تاریخی و تمدنی این کانون گردشگری به جهانیان، تقویت همکاری‌های مشترک، استفاده از تجارب توسعه گردشگری، تقویت زیرساخت‌ شهرداری‌ها و راه‌اندازی مثلث طلایی گردشگری ایران از جمله مهمترین اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری است. برگزاری هفته‌های گردشگری، برگزاری سمپوزیوم گردشگری، تبادل تبلیغات شهری به منظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری طرفین، برگزاری جشنواره تولیدات رسانه‌ای و حضور مشترک در نمایشگاه‌های بین‌المللی، از جمله موارد این تفاهم نامه سه جانبه بین شهرداری‌های یزد، شیراز و اصفهان است.
انتهای پیام /  101
304 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 19 بهمن 1398 22:04
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا