امروز توجه به مسایل اجتماعی به اندازه مسایل اقتصادی در کشور مهم است

راستین آنلاین:عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: امروز توجه به مسایل اجتماعی به اندازه مسایل اقتصادی در کشور مهم است و همگان باید نسبت به این موضوع حساس و با وظائف خود آشنا باشند تا بتوانند نقش خود را در جامعه ایفا کنند.


یلدا راهدار در در نشست مشترک کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه ها اتاق بازرگانی ایران و فارس که به میزبانی این اتاق برگزار شد، بیان کرد: مسئولیت اصلی ما در اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی حفظ اشتغال است که اقدامات موثری در حوزه اشتغال پایدار در استان انجام داده ایم اما در کنار این اقدامات و در راستای فقر زدایی نیز کارهای خاصی اجرا شده است.
وی افزود: بحث مسئولیت اجتماعی در چند سال اخیر مورد توجه اتاق بازرگانی فارس است که در این زمینه شاهد همکاری خوب فعالان اقتصادی در انجام فعالیت های موثر و بزرگی در استان و کشور بودیم.
راهدار اظهارداشت: رویکرد توجه به مسئولیت اجتماعی در دوره نهم نیز مورد توجه اتاق بازرگانی فارس قرار گرفته که این کمیسیون تاکنون دستاوردهای خوبی داشته است.
وی، از اقدامات انجام شده در حوزه مسئولیت اجتماعی در اتاق بازرگانی فارس را برگزاری دوره های آموزشی عملی و کاربردی در حوزه کارآفرینی ویژه اقشار مختلف، آزادسازی زنان زندانی جرائم غیرعمد، ایجاد اشتغال، حمایت های فکری معنوی و مادی از نقش زنان در توسعه اقتصادی استان، حمایت از دانش آموزان مناطق محروم، مشارکت در احداث واحدهای مسکونی برای مددجویان بهزیستی و همراهی با مردم کشور در حوداث مختلف عنوان کرد.
در این جلسه محمود اولیایی نائب رئیس کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه ها اتاق ایران نیز گفت: ذات مسئولیت اتاق بازرگانی در حوزه تجارت و صادرات و کسب و کار است اما نگاه ها در این کمیسیون متفاوت با اقدامات ماهیتی است.
وی با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی امروزه ابعاد گسترده ای دارد ادامه داد: امروز کشور به شدت نیاز به همراهی و مشارکت همه مردم در فعالیت های مختلف دارد که این تعبیری از مسئولیت اجتماعی است.
اولیایی عنوان کرد: نگاه ها در کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه ها اتاق های بازرگانی فراتر از کسب و کار است و تلاش می کنیم جامعه فعالان اقتصادی کشور را به مسئولیت اجتماعی خود حساس و پررنگ کنیم.
در ادامه، سهیلا محبی رئیس کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه ها اتاق بازرگانی فارس هم گفت: توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه از نیاز اجتناب ناپذیر جامعه امروز است و نباید تنها به بعد اقتصادی جامعه توجه شود زیرا جامعه نیازهای دیگری هم دارد که باید مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.
وی تصریح کرد: توسعه همه جانبه می تواند بهبود کیفیت زندگی اجتماعی را به دنبال داشته باشد و اعتماد اجتماعی یکی از پیامدهای مثبت توسعه پایدار است که نوعی سرمایه اجتماعی است.
محبی افزود: از فعالیت های اتاق بازرگانی فارس در حوزه مسئولیت اجتماعی، ایجاد مرکز پایش مسئولیت اجتماعی استان است که با راه اندازی این مرکز فعالیت ها در حوزه مسئولیت اجتماعی در فارس ساختارمند خواهد شد.
وی اظهارداشت: همچنین راه اندازی کمپین #همه مسئولیم و ایجاد کمیته ویژه آزادسازی 112 زندانی جرائم غیر عمد که با بدهی بین یک تا 20 میلیون تومان در استان فارس نیز از دیگر دستاوردهای این کمیسیون در اتاق بازرگانی فارس است.
محبی اضافه کرد: باور داریم هم راستا با اقدامات درح وزه اقتصادی باید ه مسئولیت اجتماعی نیز توجه شود و همه مردم نسبت به این موضوع حساس شوند.
در این نشست مشترک دکتر نجیبی معاون دادگستری استان فارس، دکتر عباسی رئیس کمیته مسئولیت اجتماعی، دکتر علوی رئیس کمیته حاکمیت شرکتی، خانم جعفریان نائب رئیس کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه ها اتاق بازرگانی فارس؛ شمس رئیس خانه خیرین استان فارس، خانم دکتردستغیب مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس
به بیان دیدگاه های خود در حوزه مسئولیت اجتماعی پرداختند.
این نشست مشترک در حاشیه همایش همایش"مسئولیت اجتماعی اثربخش و توسعه پایدار" در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد.
انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 بهمن 1398 22:43
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا