آغاز طرح يكپارچه سازي فروش بليت در راستاي هوشمندسازي پايانه‌هاي مسافر در پايانه شهيد كارانديش شيراز

راستین آنلاین : با حضور جمعي از مديران حمل و نقل  راهداری  و مسئولان استانی طرح يكپارچه سازي فروش بليت در راستاي هوشمندسازي پايانه‌هاي مسافر در پايانه شهيد كارانديش شيراز به صورت رسمي آغاز به كار کرد.


مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان فارس با عرض تسليت به مناسبت شهادت سردار دلها حاج قاسم سليماني گفت: باتوجه به اهميت حوزه حمل و نقل نياز است، خدماتي كه ارائه مي دهيم را بررسي و با افزايش شفافيت درجهت ارتقاي آن ها گام برداريم.
علیرضا سياهپور با اشاره به قرار گرفتن استان فارس در ميان سه استان برگزيده در بحث پشتيباني، تعامل و جابجايي زوار در اربعين حسيني اضافه کرد: در حوزه حمل و نقل برون شهري اتفاقات خوبي رقم خورده كه خط سير يكي از اين موارد مي باشد.
او در خصوص اینکه با همكاري پليس راه، سامانه سپه‌تن راه اندازي شده و  با آن طول سفر از مبدا تا مقصد را مي توانيم مديريت کنیم بیان کرد :
 در اين طرح امكان كنترل راننده، مسافران جهت آگاهي از وضعيت آنان وجود دارد كه اميدواريم درآينده اين امكان در اختيار تمامي مردم قرار گيرد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از كاهش تصادفادت جاده اي كه در اثر مواردي نظير سرعت و سبقت غيرمجاز بوده از طريق سامانه سپه‌تن خبر داد و افزود : پايانه كاراندیش به عنوان يكي از بهترين پايانه هاي كشور طبق نظر سازمان راهداري است.
سیاهپور با اشاره به سامانه سپه تن اظهار کرد: علاوه بر هوشمندي در طول سفر، قسمتي از هوشمندي نيز در مبدا و مقصد كه پايانه ها است، بايد اعمال شود.
اوهمچنین درمورد مزاياي طرح يكپارچه سازي فروش بليت در پايانه هاي مسافربري اذعان داشت: ضمن افزايش اجراي عدالت درحق شركت هاي مسافربري، مراجعه مردم به دفاتر كاهش خواهد يافت و دست دلالان كوتاه خواهد شد.
 اين طرح به صورت آزمايشي از 10 روز قبل در پايانه شهيد كارانديش آغاز شده بود.
  وی ضمن اینکه در اين طرح اطلاعاتي از سفر و امكاناتي  به مسافر در طول آن ارائه داده خواهد شد ، باید به تدريج نواقص آن را  برطرف  كرد.
سياهپور درخصوص تعامل با مسافران بيان كرد: بعد از فروش بليت، از مسافران بوسيله سامانه پيامكي بازخورد گرفته، تا از مشكلات و انتقادات آنان آگاهي يافته و در جهت رفع آنها اقدام شود.
وي فروش اينترنتي بليت را كه از دوسه سال قبل آغاز شده، طرحي مطلوب دانست و اضافه كرد: با فروش اينترنتي بليت ديگر نياز به حضور مسافران در پايانه ها نخواهد بود و خدمات بهتري مي توان به مردم ارائه كرد.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان فارس از نياز به هوشمندسازي ساير قسمت هاي حمل و نقل نظير مديريت انبار و توشه، مديريت مالي، گزارش دهي گفت و افزود: در فازهاي بعدي كه كار بسيار گسترده‌تر خواهد بود، به همكاري وهمراهي تمامي ارگان ها و نهادها نياز داريم.
سیاهپور همچنین  از كاهش ميزان تصادفات درون و برون شهري به ويژه شهر شيراز در طي دو سه سال گذشته عليرغم افزايش تصادفات در سطح كشور خبر داد.
در ادامه اين مراسم ، رئيس كميسيون حمل و نقل و ترافيك شوراي شهر شيراز درمورد رويكرد شوراي پنجم شهر شيراز در حوزه حمل و نقل اضافه  كرد: تكريم مردم، توسعه و سهولت بيشتر در ارائه خدمات يكي از رويكردهاي ما در شوراي شهر شيراز از ابتداي شروع فعاليتمان بوده است.
نواب قائدي ورودي هاي هر شهر را معرف آن شهر دانست و اظهار داشت: از ظاهر ورودي‌ها تا نحوه برخورد با مسافرين بايد در حد شان شهر شيراز باشد و مسافرين مورد تكريم و احترام قرار گيرند.
عضو شوراي شهر شيراز با اشاره به اهميت خصوصي سازي عنوان كرد: ما در كميسيون حمل و نقل و ترافيك شوراي شهر شيراز طرحي به منظور خصوصي سازي پايانه ها آماده كرده ايم كه اميدواريم به افزايش كيفيت خدمات به مردم منتهي شود.
او با پيشنهاد ساخت پايانه هاي غيرمتمركز و همچنين ساخت پايانه هاي چندمنظوره تصریح کرد: در بسياري از كشورها مدهاي مختلف حمل و نقل در يك پايانه متمركز شده كه مي تواند به افزايش كيفيت خدمات ارائه شده به مردم منجر شود.
 همچنین شجاعی دبير انجمن صنفي شركت هاي مسافربري نيز ضمن تسليت شهادت سپهبد سليماني و جمعي از هموطنان گفت:  امروز مرحله نخست طرح جامع يكپارچه سازي فروش بليت بعنوان يكي از استان هاي پيشرو در جمل و نقل مسافر به صورت رسمي آغاز خواهد شد.
وي با اشاره به تلاش شركت هاي مسافربري با نظارت مسئولان مربوطه جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم بیان كرد: به منظور مقابله با دلال بازي وبكيسيوك‌هايي در پايانه كارانديش نصب شده، كه مردم بدون حضور در دفاتر شركت ها مي توانند به خريد بليت مدنظر خود اقدام کنند.
گفتنی است، اين مراسم از تعدادي از خادمين و فعالين خدمت‌رساني به زوار امام حسين در اربعين تجليل به عمل آمد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
210 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 دی 1398 15:38
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا