21 هزار و 13 کلنی زنبور عسل در مرودشت شمارش شد

راستین آنلاین:مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به شمارش 21 هزار و 13 کلنی زنبور عسل در این شهرستان افزود: از این تعداد کلنی 20 هزار و 107کلنی مدرن و 906 کلنی بومی هستند.


 عزیز رحیمی گفت: براساس سرشماری مهرماه 1398 این تعدا کلنی با 494 نفر بهره بردار در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشور ثبت شده است.
رحیمی تصریح کرد:  حدود12 تا 13 هزار کلنی نیز کوچ رو هستند که در زمان سر شماری جهت تولید عسل مرغوب گیاهان بومی  در شهرستان های کازرون، فیروزآباد، قیر وکارزین، فراشبند و.. حضور داشته و با احتساب این تعداد، کلنی های شهرستان به 32 هزار کلنی خواهد رسید.
وی میزان عسل تولیدی توسط این زنبورستان ها را 200 تن اعلام کرد و افزود: نسبت به سال گذشته علاوه بر تعداد کلنی ها 50 تن نیز  افزایش تولیدعسل  داشته ایم.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت خاطر نشان کرد: علاوه بر تولید عسل سایر محصولات جانبی از جمله گرده، موم، بره موم، ژل رویال و زهر زنبور نیز در شهرستان تولید شده است.
رحیمی با بیان اینکه این زنبورستان ها برای بیش از 500 نفر اشتغال زایی ایجاد کرده است، بربرگزاری دوره های آموزشی برای علاقمندان این حوزه وگسترش صنعت زنبور داری در شهرستان تاکید کرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه سر شماری زنبورستان ها جهت تصمیم گیری های کلان ملی در این حوزه  و دسترسی به اطلاعات  تولید عسل، افراد شاغل و... ضروری است،
 از زنبورداران خواست نسبت به ثبت  دقیق اطلاعات زنبور داری خود در زمان های  مقرر اقدام نمایند.
در سال گذشته 450 زنبورستان با 30 هزار کلنی در شهرستان سر شماری شده است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
262 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 13 آذر 1398 00:40
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا