چاپ کردن این صفحه

برقی شدن 600 حلقه چاه مجاز در قیروکارزین

راستین آنلاین:دبیر کار گروه آب و کشاورزی شهرستان قیروکارزین از آغاز طرح برقی کردن 600 حلقه چاه آب مجاز کشاورزی به منظور نصب الکتروپمپ در این شهرستان خبر داد و گفت : این طرح بر اساس ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و مصوبه شورای اقتصاد با همکاری شرکت های توانیر و بهینه سازی مصرف سوخت انجام خواهد شد.


مهدی همتی در حاشیه نشست کار گروه آب و کشاورزی افزود: اولویت ایجاد شبکه های برق با بهره مندی از یارانه های دولتی مشمول آن دسته از موتور پمپ هایی است که دارای بیشترین مصرف سوخت و کمترین خط انتقال هستند.
وی با اشاره به اینکه در این طرح مسیر های اصلی منتهی به چاه های کشاورزی واجد پروانه بهره برداری معتبر خطوط انتقال برق آن اجرا می شود، تصریح کرد: حداکثر فاصله مجاز جهت احداث شبکه 500 متر طول است که هزینه مسیر مازاد بر آن همچنین خرید ملزومات مورد نیاز به عهده مشترک خواهد بود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین اظهار کرد: کشاورزان و باغدارانی که اسامی آنان در لیست اعلامی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت نیست در ابتدا به اداره آب شهرستان مراجعه و پس از تائید پروانه بهره برداری چاه کشاورزی و طی مسیر قانونی به این مدیریت معرفی می شوند.
به گفته وی جهاد کشاورزی پس از تهیه لیست متقاضیان نسبت به ارسال آن به سازمان متبوع خود جهت معرفی به شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و بهره مندی از طرح مذکور اقدام خواهد کرد.
همتی از کاهش مصرف سوخت های فسیلی، حفاظت از مسائل زیست محیطی، توسعه آبیاری تحت فشار، کاهش تردد خودرو های ترابری و کاهش هزینه تولید برای محصولات کشاورزی به عنوان مزایای اجرای این طرح نام برد.
شهرستان قیروکارزین با بیش از 30 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی آبی دارای 3 هزار حلقه چاه آب مجاز بوده که تا کنون قریب به 1200 حلقه از این چاه ها به شبکه برق متصل شده است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
246 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 09 آذر 1398 19:23
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

موارد مرتبط