کاشت گندم و جو در قیروکارزین آغاز شد

راستین آنلاین:رئیس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از آغاز کاشت گندم و جو در سطحی بالغ بر 4000 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان خبر داد و گفت: بهترین زمان کاشت گندم و جو در قیروکارزین از ابتدای آبان ماه تا نیمه آذر ماه است.

 عبدالحمید احمدی افزود: بر اساس پیش بینی های انجام شده بیش از 1200 تن بذر گندم به منظور کاشت مورد نیاز بوده که تا کنون صد تن بذر گندم گواهی شده از ارقام مهرگان، سیروان و چمران2 خریداری و در حال توزیع است.

به گفته وی رقم مهرگان، از لحاظ ميانگين عملكرد نسبت به رقم چمران برتری 19 درصدی دا شته و تحمل نسبتا خوب آن به گرمای آخر فصل، زود رسی نسبی، مقاومت به بیماری زنگ و ریزش دانه از ویژگی های بارز آن هست.

احمدی با تاکید بر استفاده از بذور گواهی شده به منظور کاشت محصولات زراعی تصریح کرد: تفاوت قیمت بذور گواهی شده با بذر خود مصرفی و نگرانی برخی کشاورزان از عدم تامین به موقع بذر گواهی شده موجب افزایش استفاده ی بذر خود مصرفی می شود.

رئیس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با اشاره به اهمیت آمار و اطلاعات جهت برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت، بیان کرد: گندم از محصولات راهبردی است و کشاورزان گندم کار به منظور بهره مندی از تسهیلات و نهاده های یارانه دار نسبت به اعلام اطلاعات کشت جهت ثبت در سامانه پهنه بندی اقدام کنند.

 در سال زراعی گذشته 909 بهره بردار شهرستان قیروکارزین در سطحی باغ بر 3400 هکتار بیش از 14 هزار تن گندم با میانگین 4.2 تن در هکتار تولید و محصول مازاد خود را تحویل مراکز خرید داده اند.

انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
811 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 آبان 1398 07:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا