مشاهده ملخ بومی در مزارع کلزای مرودشت

راستین آنلاین:مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت  با اشاره به اینکه ملخ ها از تمام محصولات زراعی و باغی تغذیه می کنند افزود:  به تازگی کلزا از جمله گیاهانی هستند که مورد توجه خاص ملخ های بومی قرار دارد.

 طاهره امیری گفت: پوشش گیاهی مناسب و سبز بهار و تابستان امسال، بارش های خوب بهاره، آب و هوای مناسب، بافت خاک نرم و مناسب باعث شده آفت بتواند در مناطقی که فرود آمده مستقر و به جفتگیری و تخم ریزی بپردازد. 
وی  با اشاره به اینکه ملخ هایی که این روزها در مزارع کلزا مشاهده می شوند نسل آخر ملخ های بهار  امسال بوده اند اظهار کرد: این ملخ ها پس از تغذیه اقدام به تخم گذاری نموده و زمستان را در قالب کپسول های تخم در خاک به سر می برند.
مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با بیان اینکه هر کدام از این ملخ‌ها بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ تخم می‌گذارند، تصریح کرد: بی شک شرایط مبارزه با این ملخ ها حساس است و در صورت غفلت می تواند در بهار آینده به صورت طغیانی  ظاهر شوند.
امیری در پایان ابراز کرد: شکی نیست که کنترل هجوم ملخ های بومی قبل از بلوغ و تخم گذاری، بایستی از طریق سم پاشی مزارع یا طعمه مسموم در دستور کار قرار گیرد.
1027 کلیک ها  چهارشنبه, 08 آبان 1398 02:16
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا