رهاسازي 75 هزارقطعه بچه ماهی دراستخر های دومنظوره

راستین آنلاین:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: 75 هزار قطعه بچه ماهی گرمابی از انواع کپور و آمور در استخر های دو منظوره آب کشاورزی این شهرستان رها سازی شده است. 

 
 مهدی همتی افزود: طی هفت ماه گذشته به منظور افزایش بهره وری در تولید و ترویج مصرف گوشت ماهی، این تعداد از بچه ماهی رها سازی شد .
وی با اشاره به اینکه میزان رها سازی بچه ماهیان گرمابی در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته افزایش 10 درصدی داشته است اظهار کرد: پیش بینی می شود تولید ماهی در استخر های دو منظوره طی سال جاری از مرز 110 تن فراتر برود. 
به گفته وی پرورش ماهی در استخرهای کشاورزی یکی از راهکارهای تولید آبزیان با حداقل مصرف منابع بوده که مانع از رشد جلبک ها در استخر شده و قسمتی از هزینه های کشاورزان را جبران و سود اقتصادی کشاورز را افزایش می دهد.
همتی تصریح کرد: پرورش ماهی در استخر های ذخیره آب کشاورزی موجب غنی شدن آب خروجی استخر جهت مصارف زراعی و باغی شده و ميزان مصرف كود را تا حدودي كاهش مي دهد كه از نظر زيست محيطي نيز ارزشمند است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین بیان کرد: قیروکارزین از پتانسیل بالقوه ای در تولید ماهیان گرمابی برخوردار است که ترویج روش های نوین پرورش ماهی باعث افزایش میزان تولید و کاهش هزینه های آن می شود. 
 طرح پرورش ماهی گرمابی درون قفس در استخر ذخیره آب کشاورزی  برای اولین بار در استان فارس، در قیروکارزین اجرایی که این روش علاوه بر رفع مشکلات صید، مشروط به استفاده از تجهیزات  آبزی پروری موجب ارتقاء مدیریت پرورش ماهی شده به نحوی که در یک قفس 100 متر مربعی شاهد بیش از 10 برابر افزایش تولید خواهیم بود.
علاقه مندان می توانند جهت دریافت مشاوره های فنی لازم و راهنمایی برای خرید بچه ماهی به مراکز خدمات جهاد کشاورزی یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین مراجعه کنند.
انتهای پیام /  101
816 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 آبان 1398 15:04
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا