• رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس:

افزایش سطح زیر کشت کلزا یک رسالت است

راستین آنلاین:رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به وابستگی 85 درصدی در تامین روغن خوراکی، گفت: کشت کلزا با توجه به شرایط حاکم بر جامعه به عنوان یک رسالت بر عهده ما گذاشته شده است.


 محمد مهدی قاسمی روز شنبه بیستم مهرماه در نشست "ستاد کلزای استان فارس" با اشاره به اینکه سطح ابلاغی کلزا به شهرستان ها بر اساس استراتژی توافقی  ۱۷ درصد سطح گندم و جو برنامه ریزی شده، تصریح کرد: مقایسه کشت کلزا با محصولات پاییزه بر اساس قیمت چهار هزار و ۶۶۰ تومان و سایر مزایا مقرون به صرفه است.
وی اظهار کرد: اهمیت به زمان، توسعه یافتگی و بی توجهی به زمان، عقب افتادگی را به دنبال دارد از این رو تشخیص و رفع به موقع نقاط ضعف در هر کدام از عوامل موثر بر توسعه کشت کلزا در اسرع وقت در دستور کار قرار گیرد.
به گفته قاسمی همزمان با توسعه کاشت کلزا، افزایش عملکرد بالای پنج تن در هکتار در دستور کار قرار دارد به این منظور مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس با اجرای مزرعه الگویی و ارائه دستورالعمل فنی بر اساس تحقیقات انجام شده در اقلیم استان نهایت همکاری را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه کشت نشایی کلزا از راهکارهای توسعه کشت در مناطق سردسیری است، از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس خواست؛ مزارع الگویی کشت نشایی کلزا ایجاد کنند.
فعالیت 26 ریزکارنده در این استان، اختصاص کارشناس معین در توسعه کشت کلزا به هر شهرستان، تسهیل روند بیمه گری کلزا، رفع موانع متقاضیان دریافت تسهیلات کلزا و تشویق مدیران و کارشناسان موفق در توسعه کشت کلزا از دیگر موضوعات مطرح شده در ستاد کشت کلزای استان فارس بود.
348 کلیک ها  شنبه, 20 مهر 1398 15:32
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا