• مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین:

بارش های امروز خسارت سنگینی به بخش کشاورزی قیروکارزین وارد کرد

راستین آنلاین:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با اعلام وقوع رخداد های توام جوی طوفان، تگرگ و رگبار در عصر روز جمعه ۱۲ مهرماه، گفت: خسارت های سنگینی به مزارع، باغ ها، دامداری ها، ابنیه و تاسیسات کشاورزی این شهرستان وارد شده است.

مهدی همتی افزود: با بازدید اولیه در لحظات ابتدایی وقوع خسارت، سطح و حجم خسارت روی داده فرا تر از حد تصور و گسترده بود که به این منظور تشکیل اکیپ های کارشناسی جهت برآورد و ارزیابی خسارت در دستور کار قرار گرفت.

این مقام مسئول تصریح کرد: بر اساس مشاهدات انجام شده درختان نخل و محصول خرمای آن، دختان مرکبات و محصولات باغی، مزارع لوبیا، کنجد، برنج، واحد های دامپروری، چاه های آب، تجهیزات انتقال آب و دیگر تأسیسات زیر بنایی دچار خسارت جدی شده اند.

همتی با تاکید بر گستردگی و حجم بالای خسارت ها در قسمت های مختلف گفت: سطح و میزان خسارت های روی داده پس از انجام بازدید های دقیق میدانی و برآورد های کارشناسی اعلام خواهد شد .

وی اظهار کرد: با توجه به تحت پوشش بیمه بودن برخی از باغات مرکبات و نخیلات، کشاورزان و باغداران در اسرع وقت برای ارائه درخواست خسارت کتبی به شرکت بیمه گر مراجعه کنند.

به گفته وی صندوق ببمه محصولات کشاورزی تنها نهاد حمایتی دولتی و تخصصی برای کاهش ریسک تولید و پوشش بیمه ای در بخش کشاورزی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین بیان کرد: وقوع خسارت های جوی در کشاورزی اجتناب ناپذیر بوده که مدیریت صحیح و انجام اقدامات پیشگیرانه مانند استفاده از سایبان باغ در کاهش خسارت ها بسیار موثر خواهد بود .

1315 کلیک ها  جمعه, 12 مهر 1398 11:57
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا