چاپ کردن این صفحه

تخریب همزمان 176 ساخت وساز غیر مجاز در شیراز

تخریب همزمان 176 ساخت وساز غیر مجاز در شیراز
   

  راستین آنلاین :مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: در یک اقدام بی سابقه 176 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی مرغوب دهستان سیاخ دارنگون از توابع این شهرستان تخریب شد.

 ذبیح الله سیروسی افزود: عملیات مذکور در اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در باغ شهرهای جدیدالاحداث صورت گرفت.
وی ساخت و ساز های غیر مجاز شامل ساختمان، دیوار، محوطه، جاده، پی کنی و دپو مصالح  و در سطح  249 هزار متر مربع که بوسیله سه دستگاه لودر تخریب شد.
سیروسی با اشاره به اینکه به استناد قانون، جهادکشاورزی موظف به حفظ و حراست از اراضی زراعی و باغی است، یادآورشد: اجرای عملیات مذکور در راستای وظایف محوله و با پیگیری و رهنمودهای معاون محترم دادستان در امور زمین و حمایت همه جانبه نیروی انتظامی صورت گرفت.
وی تصریح کرد: این تخریب با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس، معاون فرماندهی انتظامی شهرستان، فرمانده یگان امداد و جمعی از مسئولین شهرستانی و محلی صورت گرفت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز تاکید کرد: سامانه ۱۳۱ ارتباط مردمی مدیریت اموراراضی استان به صورت شبانه روزی آماده دریافت ، ثبت و پیگیری گزارش های مردمی در زمینه تغییرکاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و مشاوره در زمینه قوانین مرتبط با امور اراضی است.
در سطح شهرستان شیراز، از ابتدای سال 98 تاکنون بیش از 450 مورد اخطاریه برای متخلفین ساخت وسازهای غیر مجاز صادر شد همچنین نسبت به قلع و قمع270 مورد تبصره 2ماده 10 قانون حفظ کاربری  و هشت مورد حکم قلع و قمع صادره از شعب احکام کیفری شهرستان اقدام  و نیز  200 پرونده به اتهام تغییر کاربری غیرمجاز به مراجع قضایی ارسال شد.
 علاوه بر گشت های روزانه دهگردشی و سامانه 131، تعداد 6 مورد گشت هم پوشان دستگاه های متولی امور زمین برگزار شد که به نظر می رسد موارد فوق گام موثری در پیشگیری از تغییر کاربری غیر مجاز باشد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
2116 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 10 مهر 1398 10:32
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

موارد مرتبط