• همزمان با سراسر کشور؛

آمارگیری از زنبورستان های قیروکارزین آغاز شد

  راستین آنلاین :مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از آغاز طرح سرشماری زنبورستان های مستقر در این شهرستان، با به کار گیری کلیه امکانات و نیرو ها خبر داد. 

 مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین، مهدی همتی با تاکید بر ممنوعیت هر گونه نقل و انتقال کلنی های زنبور عسل در مدت دو هفته ای آمار گیری، گفت: سرشماری زنبورستان ها اصلی ترین مبنای آماری برای تصمیم گیری های کلان در حوزه پرورش زنبورعسل از امروز، ششم مهر ماه در قیروکارزین شروع شد. 
به گفته وی سرشماری و ثبت آمار زنبورستان ها به منظور هویت بخشی به کار زنبورداران، صدور مجوز فعالیت یا تمدید آن، ارائه هر گونه خدمات فنی و پرداخت تسهیلات ضروری است.
این مقام مسئول با اشاره به لزوم حضور زنبوردار در محل استقرار زنبورستان، افزود: زنبورداران در زمان مراجعه اکیپ های سرشماری به زنبورستان ها نهایت همکاری برای بازدید دقیق از کلنی ها داشته باشند.
وی تصریح کرد: عملیات میدانی و سرکشی به زنبورستان ها در قیروکارزین با استفاده از سه اکیپ متشکل از کارشناسان آموزش دیده انجام می شود.
همتی با اشاره به پراکندگی محل استقرار زنبورستان ها در عرصه های منابع طبیعی، مزارع و باغات، اظهار کرد: بیش از 400 درخواست بازدید و سرشماری به مراکز خدمات جهاد کشاورزی این مدیریت تسلیم شده است. 
او بیان کرد: در این سرشماری علاوه بر مسائل فنی، تعداد زنبور ستان ها وکندوها، میزان تولید، تعداد افراد شاغل و پوشش بیمه‌ای آنان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین افزود: با توجه به ظرفیت و توانمندی های ایجاد شده در موضوع فن آوری اطلاعات، آمار جمع آوری شده از زنبورستان ها روزانه توسط مروجین پهنه در سامانه جامع پهنه بندی اراضی کشاورزی ثبت و پایش می شود. 
قیروکارزین با توجه به موقعیت اقلیمی و قشلاقی خود از مناطق مورد علاقه زنبورداران در این فصل بوده که موجب استقرار تعداد زیادی زنبورستان ها در این شهرستان شده است.
قیروکارزین در 169 کیلومتری جنوب غرب شیراز واقع است.
6132 کلیک ها  یکشنبه, 07 مهر 1398 01:19
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا