رویداد سه روزه فناوری نوین در صنعت نفت وگاز وپتروشیمی آغاز بکار کرد

رویداد سه روزه فناوری نوین در صنعت نفت وگاز وپتروشیمی آغاز بکار کرد
   

راستین آنلاین :رویداد سه روزه فناوری های نوین در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی آغاز به کار کرد. 

 
رویداد سه روزه فناوری های نوین در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با حضور مجید دفتری مدیر کل پژوهش و فناوری شرکت صنایع ملی پتروشیمی ایران آغاز به کار کرد.
 
سلطانی دبیر اجرایی رویداد گفت : رویداد سه روزه استارتاپی فناوری‌های نوین در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی  مهر ۹۸ به همت بنیاد بهره وری گمبا و حمایت شرکت شهرک های صنعتی فارس در محل سیزدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی بازگشایی گردید . 
 
سلطانی افزود:در این نشست صاحبان و اهالی صنایع نفت و گاز پتروشیمی و پالایشگاه ها ، نیازهای فناورانه و چالش های خود را با استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان مطرح کردن و پلی میان شرکت های دانش بنیان و صنایع بالادستی انرژی کشور برقرار شد. برخلاف ارائه های معمول در نشست های استارتاپی این بار به صاحبان صنایع و متولیان انرژی در کشور به ارائه نیازهای خود و به طرح مسئله برای استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان پرداختند. 
 
 کمال زاده معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی فارس از حمایت های این سازمان از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در قالب دستورالعمل های این سازمان بیان کرد : واحدهای صنعتی کوچک و متوسط بیشتر از گذشته نیازمند استفاده از ظرفیت استارتاپ ها و واحد های دانشبنیان برای بالابردن راندمان تولید خود هستند.
 
  رحیمی رئیس اداره گاز شیراز از پژوهش ها و مقالات علمی که کاربردی و عملیاتی نیستند گله کرد و از چالش های اداره گاز شیراز گفت و اعلام آمادگی این ارگان جهت ارائه لیست نیاز های فناورانه به شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها را اعلام کرد .
 
 همچنین دفتری معاونت پژوهش و فناوری صنایع پتروشیمی از نیازهای دانش بنیان و نمونه‌های آن بیان کردو گفت : راهکارهایی برای ارتباط بیشتر واحدهای دانش‌بنیان ، فناور تولیدی با مجموعه های صنایع پتروشیمی کل کشور اراده داد . 
 
در این مراسم محمدی هیئت علمی دانشگاه شیراز؛ از چالش ها و فرصت های انرژی های تجدید پذیر و مفهوم مهندسی معکوس برای حاضرین مطالبی را ارائه و عزلتی مدیرعامل شرکت فتکو نیز به عنوان کارآفرین برتر حوزه دانش بنیانی صنعت نفت راجع به صادرات دانش بنیان به کشورهای روسیه ، عراق ، سوریه و عمان گفت و اعلام آمادگی خود را جهت مشاوره به شرکت های دانش بنیان در حاشیه این رویداد سه روزه بیان کرد .
 
  به طور کلی هدف از این رویداد احصاء نیازهای فناوری در صنایع مادر نفت گاز و پتروشیمی بود، که  همدلی و هم افزایی در جمع صنعتگران ، سرمایه گذاران ، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان اتفاق افتاد و در حاشیه نشست جلسه های متعدد B2Bبرگزار شد و جهت ادامه همکاری در قالب تفاهم نامه هایی به شرکت های دانش بنیان اعطا گردید .
 
همچنین بنیاد بهره وری گمبا مجری این رویداد در طول سه روز نمایشگاه جهت برگزاری جلسات B2B و ارائه خدمات مشاوره به شرکت های دانش بنیان , استارتاپ ها و شرکت های فناور تولیدی اعلام آمادگی کرد .
 در پایان 6 تفاهم نامه همکاری فی‌مابین بنیاد بهره وری گمبا بعنوان نماینده شرکت شهرکهای صنعتی فارس و شرکت های دانش‌بنیان و فناور تولیدی در جهت تسهیل روند ارتباط و فروش محصولاتشان با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی انعقاد گردید.
انتهای پیام /  101
5526 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 06 مهر 1398 14:50
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا