گسترش مناسبات تجاری، فرهنگی با ایرلند در دستور کار اتاق بازرگانی فارس

گسترش مناسبات تجاری، فرهنگی با ایرلند در دستور کار اتاق بازرگانی فارس
   

راستین آنلاین :عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس گفت: استان فارس به عنوان معین کشور ایرلند معرفی شده است از این رو در اتاق بازرگانی فارس تقویت و گسترش مناسبات تجاری، اقتصادی و فرهنگی با این کشور را در دستور کار داریم. 

امید ماهرانی در جلسه با هیات فعالان بخش خصوصی گردشگری کشور ایرلند که با حضور فعالان بخش خصوصی و دولتی گردشگری استان فارس در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: استان فارس ظرفیت های قابل توجهی در بخش های مختلف اقتصادی و تجاری، فرهنگی، فناوری و دانش نوین، کشاورزی و صنایع تبدیلی دارد که گردشگری یکی از زمینه های برقراری ارتباط فارس و کشور ایرلند است. 
وی با اشاره به جزییات برنامه ریزی اتاق بازرگانی فارس به عنوان معین کشور ایرلند افزود: در حال تهیه سند خواهر خواندگی دو شهر شیراز و دوبلین پایتخت کشور ایرلند و برگزاری روز شیراز و دوبلین در هر دو شهر هستیم. 
ماهرانی اظهار داشت: همچنین به زودی هیات اقتصادی و تجاری از فعالان بخش خصوصی و مقامات دولتی استان فارس در آبان ماه به این کشور اعزام می شود. 
وی اضافه کرد: برنامه های آموزشی در حوزه گردشگری و مدیران این صنعت در دو طرف نیز مورد توجه ماست. 
فارس ایران کوچک است 

 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس نیز گفت: توانمندی های استان فارس در حوزه گردشگری در بخش های مختلف تاریخی، فرهنگی، سلامت، طبیعی و زیارت این استان را به ایران کوچک تبدیل کرده است. 
سید موید محسن نژاد افزود: بخش خصوصی استان فارس نیز علاقه مند به همکاری دو جانبه با فعالان گردشگری کشور ایرلند است لذا از همکاری دو طرف استقبال می کنیم. 
وی  اظهارداشت: همچنین آمادگی داریم با همکاری بخش خصوصی گردشگری استان تور آشناسازی با گردشگری استان فارس را از طریق رسانه ها و آژانس های دو طرف انجام دهیم. 
 تاریخ کشور ایران و به ویژه استان فارس بسیار ویژه و منحصر به فرد است 

 

گیل یکی از فعالان بخش خصوصی گردشگری کشور ایرلند که سابقه 30 ساله در بازارسازی تور در کشورهای مختلف دارد، نیز گفت: تاریخ کشور ایران و به ویژه استان فارس بسیار ویژه و منحصر به فرد است و باید ساز و کاری تعریف شود که این تاریخ و فرهنگ غنی توسعه داده شود. 
وی افزود: توسعه مد نظر ما به این معناست که تنها بازدید از سایت های تاریخی نمی تواند نیازهای گردشگران را برطرف کند بلکه ارتباط با مردم، آشنایی با تولیدات محلی و صنایع دستی یک منطقه می تواند موجب جذابیت و تکمیل کننده صنعت گردشگری باشد. 
گیل اظهارداشت: در بخش گردشگری ارائه خدمات و نظارت بر خدمات دهی موضوع بسیار مهمی است که باید تلاش شود خدمات دهی بخش های مختلف از جمله هتل ها، راهنمایان گردشگری، رانندگان تاکسی و غیره باید نزدیک به استانداردهای بین المللی باشد زیرا یک اتفاق منفی می تواند تا سالها پیامد منفی برای صنعت یک کشور داشته باشد. 
وی اضافه کرد: بحث مثلث طلایی بین سه استان فارس، اصفهان و یزد در حوزه گردشگری بسیار جذاب، ویژه و مناسب است. 
این فعال بخش گردشگری با بیان اینکه گردشگران در سفر نیاز به امنیت در همه ابعاد دارند ادامه داد: در اخبار تلاش می شود تصویری از ایران منعکس شود که پس از سفر به این کشور و برخورد با مردم استان های مختلف، متوجه شدیم تصاویر منشر شده با واقعیت متفاوت است. 
گیل با بیان اینکه هدف ما از سفر به کشور ایران به دست آوردن تصویر واقعی از این کشور است عنوان داشت: برای حضور در کشور ایران آگاهی کامل داشتیم و مهمترین هدف ما در ایجاد این ارتباط ارائه تصویر مثبت از ایران در کشور ایرلند است.  
گیل تصریح کرد: این سفر سرآغاز همکاری ما و استان فارس در حوزه گردشگری خواهد بود و فعالان بخش خصوصی ما در حوزه گردشگری بسیار علاقه مند به همکاری با فعالان صنعت گردشگری استان فارس و شهر شیراز هستند. 
بور که یکی مدیر یکی از آژانس های گردشگری کشور ایرلند نیز گفت: ریشه های تاریخی ایران و ایرلند یکسان است و مردم این دو کشور ویژگی های مشابهی از جمله مهمان نوازی دارند. 
وی افزود: شهر شیراز و استان فارس در دنیا بسیار منحصر به فرد است که گردشگی فرهنگی و تاریخی می تواند اولویت ما در ایجاد و گسترش تعاملات گردشگری باشد. 
بورکه اظهارداشت: آژانس های گردشگری ایرلند و استان فارس باید باهم ارتباط موثر و پویایی برقرار کنند و بتوانند برنامه ریزی خوبی داشته باشند. 
در این جلسه مدیران صنوف مختلف گردشگری استان فارس با هیات گردشگری کشور ایرلند در موضوع های مختلف به تبادل نظر پرداختند.
انتهای پیام /  101
615 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 30 شهریور 1398 23:35
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا