صادرکنندگان فارس در اتاق های مشترک پویا تر عمل کنند

خسرو فروغان
خسرو فروغان  
صادرکنندگان فارس در اتاق های مشترک پویا تر عمل کنند خسرو فروغان

راستین آنلاین:عضو هیات نمایندگان و رئیس جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس گفت: صادرکنندگان استان فارس نقش مهم و پر رنگی در صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس دارند اما علیرغم تاثیرگذاری در بازار این کشورها، استان هایی که به مراتب فاصله جغرافیایی زیادی نیز با کشورهای خلیج فارس دارند مسئولیت اتاق های مشترک را برعهده دارند.

 خسرو فروغان در جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، با انتقاد از اینکه صادرکنندگان فارس در هیچ یک از اتاق های مشترک این کشورها جایگاه درخورشانی ندارند بیان کرد: صادرکنندگان استان باید در اتاق مشترک پنج کشور که بیشترین تجارت و مراودات اقتصادی استان با آنهاست، عضو و فعال شوند.
وی اظهارداشت: اتاق های مشترک ظرفیت های خوبی برای تقویت و گسترش مراودات اقتصادی با کشورهای مختلف است که برای تجار با اصالت ما یک ظرفیت است لذا پویایی صادرکنندگان ما در این اتاق ها موضوع حائز اهمیتی است.
فروغان همچنین در خصوص بازار کشور هند هم اضافه کرد: کشور هند بازار بسیار خوب برای تجار استان فارس است که فرصت تجارت با این کشور بسیار گسترده است و ما به زودی میزبان رایزن اقتصادی سفارت ایران در هند خواهیم بود تا بتواند ابعاد مختلف تجارت با این کشور را برای تجار ما تبیین کند.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم دردوره جدید کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی بتواند تاثیر گذاری و نقش مهم خود را در بخش بازرگانی و تجارت خارجی استان ایفا کند.
هادی حنایی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس نیز گفت: موضوع مهم اعزام هیات های تجاری نیز باید در دستور کار کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق قرار داشته باشد ضمن اینکه انتظارها از این کمیسیون این است که که خروجی آن در رفع مشکلات صادرات و صادرکنندگان استان قابل لمس باشد.
در این جلسه برنامه های پیشنهادی کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی مطرح و مورد تبادل نظر قرار گرفت که در صورت تصویب در جلسه کمیسیون توسط اعضا؛ اولویت بندی و دنبال شود.
انتهای پیام/
انتهای پیام /  101
1628 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 13 شهریور 1398 16:59
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا