• عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس :

بخشی از مسئولیت اجتماعی تشکل های اقتصادی باید در شفاف سازی فساد باشد

بخشی از مسئولیت اجتماعی تشکل های اقتصادی باید در شفاف سازی فساد باشد یلداراهدار

راستین آنلاین:عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: بخشی از مسئولیت اجتماعی تشکل های اقتصادی باید در زمینه کنترل جامعه، شفاف سازی در راستای جلوگیری از اشاعه فساد اداری و ترویج سلامت اداری باشد.

یلدا راهدار در گردهمایی تشکل های اجتماعی و اقتصادی استان فارس در جمع اعضای تشکل ها بیان کرد: بر این باوریم فساد مختص بخش های حاکمیتی نیست و بخش خصوصی نیز باید عاری از این گونه مسایل باشد و این درحالی است که بخشی از مسئولیت اجتماعی تشکل های اقتصادی باید در زمینه کنترل جامعه، شفاف سازی در راستای جلوگیری از اشاعه فساد اداری و ترویج سلامت اداری باشد.

وی با اشاره به بحث حاکمیت شرکتی در کنار مسئولیت اجتماعی افزود: حاکمیت شرکتی مجموعه ای از قوانین و روش هاست که این سیستم ارتباط بین هیات مدیره سازمان ها و ذی نفعانشان را مشخص می کند و سیستم حاکمیت شرکتی در یک سازمان کمک می کند راهبری شرکت به صورت دو طرفه انجام و کنترل از داخل و خارج انجام شود.

راهدار اظهارداشت: حاکمیت شرکتی موضوعی است که می توان آن را در هر سازمان دولتی و خصوصی پیاده سازی و اجرا کرد که اگر در سالهای متمادی در کشور به این موضوع توجه شده بود امروز با مسایلی از جمله فساد در هم تنیده در ساختار سازمانی دولتی و خصوصی روبرو نبودیم.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه نکته مهم در حاکمیت شرکتی کنترل از بیرون سازمان است اضافه کرد: حاکمیت شرکتی مانع از تجمع قدرت در یک نقطه می شود و این روند که ذی نفعان کمک کنند تا نگاه دقیق تری به سازمان ایجاد شود، بسیار حائز اهمیت است و متاسفانه امروز می بینیم که در سازمان های خصوصی، نیمه خصوصی و دولتی ما موازنه قدرت انجام نمی شود.

وی با تاکید بر هم افزایی تشکل های اقتصادی و اجتماعی برای کاهش مشکلات اجتماعی ادامه داد: زمانی حرکت موثر و تاثیرگذار در جامعه شکل خواهد گرفت که تشکل های اقتصادی و تشکل های اجتماعی در کنار یکدیگر قرار گیرند که در این صورت می توان برای کاهش مشکلات احتماعی راهکار اثرگذار دریافت.

راهدار عنوان داشت: امروز مهمترین بحث در فضای اقتصاد کشور، عدم شناخت اخلاق کسب و کار است به طوری که افراد از دانشگاه ها فارغ التحصیل شده و وارد بازار کار می شوند و با اصول و قواعد این مقوله مهم آشنا نمی شوند.

وی تصریح کرد: با ترویج و ایجاد شرایط مناسب برای حاکم کردن مباحث مهمی مانند حاکمیت شرکتی و ترویح اخلاق کسب و کار می توانیم معضلات اجتماعی و اقتصادی را تا حدود زیادی کمرنگ کنیم و آینده روشن تری را برای کشور و استان فارس ترسیم کنیم.

در این گردهمایی نمایندگان بخش دولتی و برخی از تشکل های اقتصادی و اجتماعی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

همچنین در این گردهمایی از 125 تشکل فعال در بخش اجتماعی و 30 تشکل فعال در بخش اقتصادی در استان تقدیر شد.

انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 31 مرداد 1398 16:30
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا