آغاز کشت گوجه فرنگی نشایی در قیر و کارزین فارس

راستین آنلاین:مسئول اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از آغاز کشت گوجه فرنگی پائیزه به روش نشایی در این شهرستان خبر داد.

عبدالحمید احمدی گفت: کشت گوجه فرنگی پائیزه به روش نشایی از اواسط مرداد ماه در سطح  شهرستان آغاز که مراحل کاشت آن تا کنون در بیش از 30 هکتار از مزارع به پایان رسیده است.

وی  با اشاره به زمان برداشت این مزارع از ابتدای آبان ماه، افزود: پیش بینی می شود  در صورت عدم مواجه با سرمای زود رس و دیگر عوامل خسارت زا، از هر هکتار مزرعه گوجه فرنگی  به طور میانگین 50 تن محصول برداشت شود .

احمدی بیان کرد: در كشت گوجه فرنگي بصورت نشايي، نشاء ها در سيني كشت و در گلخانه تهيه مي شود، که استفاده از بذرهاي هيبريد و ضدعفوني شده تاثير بسزايي در افزايش عملكرد در واحد سطح دارد.

مسئول تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با بیان اینکه به منظور بالا بردن بهره وري مصرف آب در بخش كشاورزي در تمام دنیا کشت محصولات زراعی به روش نشایی مرسوم است، گفت: يكنواختي مزرعه، كاهش مصرف نهاده هاي كشاورزي ازجمله بذر و سموم نباتي، كاهش هزينه هاي كارگري به ويژه در عمليات وجين از ساير مزاياي کشت نشایی است.

720 کلیک ها  یکشنبه, 20 مرداد 1398 13:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا