مرودشت دومین تولید کننده قارچ در استان فارس

راستین آنلاین:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: این شهرستان با دارا بودن ۲۶ واحد تولید قارچ صنعتی و سنتی سالانه بیش از ۱۹۰۰ تن قارچ تولید می کند.

عزیز رحیمی افزود:شهرستان مرودشت با دارا بودن ۷ واحد صنعتی به ظرفیت سالانه ۱۶۵۰ تن و ۱۹ واحد کارگاه سنتی با ظرفیت سالانه ۲۵۰ تن، جمعا با تولید ۱۹۰۰ تن قارچ خوراکی دکمه ای در سال، از قطبهای مهم تولید این ماده غذایی ارزشمند در استان فارس است و مقام دوم تولید رادارا است.

وی گفت: این واحد های تولیدی برای حدود ۱۰۰ نفر اشتغال دائم و بیش از ۵۰۰ نفر اشتغال فصلی ایجاد کرده است.

رحیمی با اشاره به ارزش غذایی این ماده افزود: قیمت مناسب این ماده غذایی در بازار، باعث افزایش روز به روز مصرف این محصول و قرار گرفتن در سبد غذایی خانواده ها شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت تصریح کرد: در راستای حمایت از تولید قارچ به متقاضیان تولید این محصول پس از اخذ مجوز های لازم، تسهیلات کم بهره و مدت دار پرداخت می شود.

وی در خصوص حمایت از تولید کنندگان خانگی قارچ افزود: در راستای ارتقا واحدهای سنتی تولید قارچ مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، اقدام به معرفی واحدهای سنتی با مجوز مشاغل خانگی و ثبت نام در سامانه سیتا نموده است که با تصویب کارگروه سطح و تعداد واحدهای سنتی افزایش می یابد وکمک شایانی در افزایش تولید قارچ و اشتغال زایی در سطح شهرستان خواهد کرد.

رحیمی بیان کرد: متقاضیان تسهیلات طرح های صنعتی تولید قارچ به بانک کشاورزی و متقاضیان کارگاه های سنتی نیز به بانک توسعه تعاون معرفی می شوند.

انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در یکشنبه, 13 مرداد 1398 15:08
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا