نقشه اطلس کشاورزی قیروکارزین تهیه شد

راستین آنلاین:کارشناس رابط دفتر فن آوری های نوین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از تهیه نقشه اطلس کشاورزی این شهرستان بر پایه تصاویر ماهواره ای خبر داد.

 راهب جوکارگفت: در راستای مستند سازی آمار مکانی اطلس کشاورزی استان فارس، نقشه اطلس کشاورزی شهرستان قیروکارزین در سال زراعی 97-96 بر پایه تصاویر ماهواره ای و GIS ( سیستم اطلاعات جغرافیایی ) با برش مراکز خدمات جهاد کشاورزی در سه منطقه تهیه و تائید شد.

وی افزود: بر اساس نقشه های دور سنجی تهیه شده، شهرستان قیروکارزین در مجموع دارای 58736 هکتار اراضی قابل کشت بوده که از این میزان 38121 هکتار فعال و 20615 هکتار اراضی آیش است.

جوکار با بیان این که نیاز به افزایش تولید محصولات کشاورزی، یک نیاز ضروری برای بهبود مدیریت منابع کشاورزی است و برای انجام این کار ابتدا به دست آوردن اطلاعات قابل اعتماد نه فقط در انواع محصولات مختلف، بلکه در کیفیت، کمیت و محل آن بسیار ضروری است، افزود: این طرح توسط دفتر فن آوری های نوین سازمان جهاد کشاورزی استان فارس طراحی، اجرا و به وسیله کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی قیروکارزین بازبینی و نهایی شده است.

کارشناس رابط دفتر فن آوری های نوین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین بیان کرد: استفاده از تصاویر ماهواره ای به عنوان یک راه حل اطلاعاتی صحیح و به روز باعث تحلیل درست از بازار کشاورزی شده و می توان شرایط فعلی را با هفته گذشته، ماه گذشته و یا حتی فصل گذشته مقایسه کرد و با استفاده از اطلاعات با ارزشی که از این داده به دست می آید به برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت پرداخت.

512 کلیک ها  پنج شنبه, 20 تیر 1398 08:31
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا