نظارت بر فروشگاه های سموم کشاورزی در قیروکارزین تشدید شد

راستین آنلاین:کارشناس حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از تشدید ارزیابی و نظارت بر فروشگاه های عرضه سموم کشاورزی خبر داد.

 محمد جواد نعیمی گفت: بر اساس ماده 18 قانون حفظ نباتات مصوب 12/2/1346 و تبصره 2 ماده 14 قانون مذکور با هدف ساماندهی فروشگاه های عرضه سموم کشاورزی و جلوگیری از تخلفات احتمالی، ارزیابی و نظارت بر واحد های عرضه سموم دفع آفات و امراض نباتی تشدید شده است.

وی افزود:درهمین راستا بیش از 50 فروشگاه سموم کشاورزی در سطح شهرستان شناسایی که عملیات بازدید و بررسی از این واحد ها با هدف روئیت پروانه کسب، مجوز فروشندگی سموم، گواهینامه کارشناس فنی، تائید حضور مداوم کارشناس فنی در فروشگاه و بررسی سموم موجود در فروشگاه به جهت جلوگیری از عرضه سموم غیر مجاز، آغاز شده است.

نعیمی با بیان این که متعاقب بازدید های انجام شده اصالت مجوز فعالیت فروشگاه های مورد نظر از مراجع صادر کننده مجوز مثل ادارات صنعت و معدن و تجارت و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استعلام می شود بیان کرد:پلمپ و تعطیلی فروشگاه های دفع آفات نباتی فاقد مجوز های لازم  از طریق مراجع قضائی و انتظامی در دستور کار است.

کارشناس حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با ابراز امیدواری از اینکه اقدامات در دست انجام بتواند منجر به مدیریت صحیح مصرف سم درتولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی بشود، گفت: کلیه واحد های گیاه پزشکی شامل کلینیک ها، فروشگاه های سموم دفع آفات نباتی و انسکتاریوم ها موظف به اخذ مجوز های لازم بوده و چنان چه تا کنون در این خصوص اقدامی نکرده اند می بایست هر چه سریع تر با معرفی کارشناس ذیصلاح خود از طریق سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اقدام لازم را انجام دهند.

1562 کلیک ها  جمعه, 14 تیر 1398 00:52
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا