• بااعلام رئیس شورای تامین شهرستان و باهدف مقابله با هجوم ملخ های صحرایی؛

قیروکارزین به حال آماده باش در آمد

راستین آنلاین:رئیس ستاد بحران شهرستان قیروکارزین از الزام تمامی ادارات شهرستان برای آمادگی کامل در مبارزه با هجوم احتمالی موج جدید ملخ صحرایی خبر داد. 

 علی محمد کریمی گفت: تمامی دستگاه های دولتی مستقر در شهرستان ملزم به آمادگی کامل برای مقابله با هجوم احتمالی موج جدید ملخ صحرایی هستند. 
فرماندار شهرستان قیروکارزین در ادامه افزود: با تلاش های شبانه روزی تا کنون754 هکتار از اراضی کشاورزی و عرصه های منابع طبیعی علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده و بیش از 2 هزار و دویست هکتار نیز مورد پایش قرار گرفته و میزان 405 لیتر سموم مورد نیاز توسط مدیریت جهاد کشاورزی تامین و توزیع شده است. 
وی با تشکر از اقدامات اکیپ های پایش و مبارزه در شهرستان گفت: با توجه به پیش بینی های انجام شده در صورت هجوم موج جدید ملخ صحرایی و افزایش اکیپ های مورد نیاز تمامی دستگاه ها می بایست ناوگان خودرویی، ماشین آلات سنگین آبرسان و نیروی انسانی مورد نیاز را در اختیار جهاد کشاورزی شهرستان قرار داده و حضور مسئولین در صحنه ضروری و اجتناب ناپذیر خواهد بود.
کریمی اظهار کرد: با تدابیر در نظر گرفته شده و اقدامات اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دو فرودگاه هواپیمای سمپاش تا پایان هفته آماده بهره برداری و استقاده احتمالی خواهد بود. 
گفتنی است  با توجه به اهمیت موضوع حمله ملخ های صحرایی دراین نشست ستاد بحران شهرستان قیروکارزین، عبدالحسین صمد نژاد مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و مهدی صادقی مدیر صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به عنوان کارشناسان معین شهرستان حضورداشتند و توسط آنها  حساسیت و خطر هجوم ملخ صحرایی  برای اعضاء ستاد بحران تشریح شد.
2341 کلیک ها  یکشنبه, 26 خرداد 1398 09:21
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا